Передвиборні ігри: Як Кличко за шість років згадав про тарифний зашморг киян

Виявилось, що міська влада все ж має вплив на підвищення тарифів на ту ж воду, але раніше мер розповідав містянам протилежне 

Передвиборні ігри: Як Кличко за шість ро…
Фото: Пресслужба КМДА

Київська влада на чолі з мером Кличко у багатьох випадках полюбляє розвертати ситуацію з тим чи іншим питанням у той бік, який їй вигідний у певний час. Наприклад, свого часу у мерії нещадно критикували "Київенерго" за те, що монополіст постійно підвищує тарифи на опалення та гарячу воду. Але коли ця компанія почала працювати під вивіскою комунального підприємства "Київтеплоенерго", тарифи все рівно продовжили підвищуватися. Тепер мер Кличко і його команда вирішили позагравати з тарифами на холодну воду. Мовляв, не дамо дозволу на підвищення тарифів. Хоча раніше сам очільник міста запевняв, що він ніяк не може впливати на тарифоутворення послуг того ж "Київводоканалу".

За шість років вартість води зросла у сім разів 

Ще у травні, в самий розпал карантину, у "Київводоканалі" заявили, що планують підвищити тарифи на подачу холодної води у помешкання киян. Йшлося про те, що з 2021 року тариф на холодну воду для киян має зрости майже на 20%. Аргументи монополіста, як завжди, одні й ті самі: старі комунікації, немає грошей на зарплати працівникам, немає коштів на ремонти, тощо. До слова, ще у червні 2014 року тариф на холодну воду у Києві складав 3,18 грн за кубічний метр. Чинний тариф складає 21,75 грн за "куб". Тобто, рівно за шість років вартість холодної води у столиці зросла на 700%. І тепер "Київводоканал" хоче ще збільшити тариф майже на 20%. Та перейдемо до реакції міської влади на забаганку "водного монополіста". У травні, одразу ж після заяв про підвищення тарифів, мер Кличко чітко дав зрозуміти, що не у захваті від такої ідеї. Більше того, тоді він заявив, що не дозволить підвищувати тарифи на холодну воду та водовідведення. Аргумент мера був таким, що через коронавірус багато киян опинилися у фінансовій скруті, а тому перекладати на них ще й тягар у вигляді підвищеного тарифу на холодну воду – неприпустимо.

З того часу минуло майже три місяці і в столичній мерії знову заговорили про тарифи на холодну воду. Цього разу естафету у Кличка перехопив його підлеглий – заступник голови КМДА з питань житлово-комунального господарства Петро Пантелеєв. Проте тепер у мерії вирішили вже не так палко розповідати про захист киян від монополіста, який хоче підвищити тариф на холодну воду. За словами Петра Пантелеєва, вартість холодної води цього року не зросте. Втім про наступний рік, на який "Київводоканал" планує підвищення тарифу, чиновник вирішив промовчати. З іншого боку, Петро Пантелеєв заявив, що мерія не буде погоджувати підвищення тарифу. І тут є цікава деталь. Справа в тому, що три роки тому, у травні 2017 року, мер Кличко заявляв про неможливість міської влади впливати на тарифоутворення на воду.

Скрін з сайту КМДА

Мер різко змінив позиццію щодо можливості впливати на тарифи 

Втім, тоді Кличко не розповів містянам про те, як формуються ці тарифи. Наприклад, влітку 2017 року, за кілька місяців після заяви мера про неможливість впливати на підвищення вартості на воду, у "Київводоканалі" відбулось засідання, яке фактично дало старт підвищенню цін на воду у майбутньому. Те засідання відвідали керівники "Київводоканалу", радник заступника мера столиці Олексій Тихонов та начальник управління розвитку житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко. Під час зборів розглядалось питання щодо підвищення вартості холодної води у 2018 році. Наприклад, представник управління розвитку ЖКГ КМДА пропонувала не підвищувати тариф. Але за результатами того засідання було сформовано та затверджено протокол обговорення необхідності підвищення тарифу на холодну воду. Протокол направили до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Саме цей орган, НКРЕКП, дає остаточне зелене світло на підвищення тарифів.

Але фішка в тому, що той протокол до НКРЕКП окрім керівництва "Київводоканалу", яке було зацікавлене у підвищенні вартості води, підписала також вищезгадана начальник управління розвитку житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко. Тобто, під час зборів вона казала, що не можна підвищувати тариф, а коли дійшло діло до протоколу зборів, вона його підписала. Саме на основі таких протоколів НКРЕКП і починає розглядати питання щодо підвищення тарифів.

Частина протоколу до протокол до НКРЕКП

Тому ще тоді, три року тому, стало відомо, що заяви мера Кличка про неможливість вплинути на підвищення тарифів на воду є не дуже правдивими. Тепер усе це підтвердилось, адже той самий заступник Кличка Петро Пантелеєв каже, що мерія не погодить підвищення вартості води для киян. Скоріш за все, йдеться саме про таке засідання за участі представників "Київводоканалу" та столичної мерії. На цьому засіданні мають затвердити документ, який передадуть до НКРЕКП, а вже на основі цього документу регулятор має здійснити перегляд тарифу. Без такого документу справа з місця не зрушується.

Тобто, виявляється, що київська влада все ж має певні важелі щодо зміни тарифу на ту ж воду, але раніше киянам мер розповідав протилежне. Більше того, виходить, що протягом шести років Кличко і його чиновники не мали нічого проти підвищення тарифу на холодну воду на 700% за цей період. І нікого не цікавило, де містяни знайдуть кошти на сплату за такими драконівськими тарифи, а от тепер мер Кличко вирішив потурбуватися про гаманець киян, які тепер є ще й виборцями. Звісно, за два з лишком місяці до виборів мера столиці Кличку абсолютно не потрібні навіть натяки на підвищення тарифів, адже містяни все рівно питатимуть за це саме з очільника столиці.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme