Пестициди та ліки від коронавірусу: У воді з Дніпра знайшли 161 забрудник
В Україні було проведено скринінг вод у басейні Дніпра на вміст 2 тис. забруднюючих речовин та майже 65 тис. хімічних сполук. У воді знайшли, зокрема, сліди препаратів для лікування COVID-19 та пестициди – загалом виявили 161 забрудник
- Київ
-
25 лютого 2021 16:16

Про це під час пресконференції "Чи безпечна вода в річці Дніпро? Нові дані про якість води в Україні за підтримки Європейського Союзу" повідомили міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та директор Інституту навколишнього середовища (Словаччина) Ярослав Слободнік, повідомляє Depo.Київ.
"Був проведений скринінг на вміст 2 тис. забруднюючих речовин і нецільовий скринінг на вміст майже 65 тис. хімічних сполук. Під час скринінгу ми виявили, що значне забруднення створюють фармацевтичних засоби та їх сліди, зокрема засоби, які використовуються під час лікування COVID-19", – сказав Абрамовський.
За словами міністра, було виявлено навіть сліди агрохімікатів та пестицидів, заборонених ще у 60-х роках ХХ століття. Це свідчить або про неналежне зберігання, або про використання цих речовин, незважаючи на заборону.
Міністр наголосив, що походження таких забруднень стане окремим предметом дослідження контролюючих органів.
За словами Слободніка, під час скринінгу річки Дніпро у воді виявили 161 забрудник. Деякі точки набору проб є більш забрудненими ніж інші. Крім того, у воді виявлено великі концентрації деяких пестицидів.
"Що стосується металів, ми дивилися на вісім. З цього всього, висновок був такий: можна було ближче подивитись на цинк і мідь і включити їх до списку специфічних забрудників басейну річки Дніпро, тому що вони у багатьох місцях перевищували порогові концентрації токсичності. На щастя для України, ртуть ми знайшли лише в одній пробі. Ми боялись, що в наших пробах буде дуже багато діоксину, але це не так", – зазначив Слободнік.
Він також повідомив, що у дніпровській рибі виявили "Brominated diphenylethers" (бромовані дифенілові ефіри – використовують, зокрема, при виготовленні будівельних матеріалів як засіб зниження займистості продукції, – ред.). Ця речовина є і в крові людини.
"Коли помирає флора/фауна, можна встановити поріг токсичності для тербутилазину і тут дуже великі концентрації. Ліки, які використовуються проти ковіду, було знайдено більше ніж 50% проб", – повідомив Слободнік.
Із 19-ти специфічних забрудників, які були виявлені у Дніпрі: 9 – пестициди, 9 – фармацевтичні і один Galaxolidone (засоби особистого догляду, – ред.).
Довідка: проєкт "Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства" з вересня 2016 року надає підтримку шістьом державам Східного партнерства у наближенні їх законодавства до вимог ЄС у сфері управління водними ресурсами, зокрема, у питаннях управління транскордонними річковими басейнами.
В Україні проєкт надає підтримку Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів та Державному агентству водних ресурсів у розробці водної політики та управлінні річковим басейном. Проєкт співфінансується Європейським Союзом (23,5 млн євро), Австрією і Францією (€1 млн).
Головною метою скринінгового моніторингу є аналіз проб поверхневих вод та біоти (риби) річкового басейну Дніпра на наявність металів та органічних забруднюючих речовин широкого діапазону. Забір проб проводився з 7 до 16 жовтня 2020 року. Під час дослідження було відібрано 27 проб поверхневої води та п’ять проб біоти.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:55Вже готуються перші рішення: Зеленський оновив склад РНБО Відео
- 20:46У Києві чоловік поранив ножем відвідувача ТРЦ
- 19:28Американці не дали звільнити Буданова,— британське видання The Spectator
- 20:45Прем'єрка Свириденко підтвердила домовленість зі США про інвестиції в українське виробництво безпілотників
- 18:39Нові компанії та фокус на ШІ: Як пройшли Загальні збори IT Ukraine ФОТО
- 18:27Кличко в інтервʼю Deutsche Welle: Щоб нас поважали – ми маємо бути сильними і на фронті, і в економіці
- 17:50Кличко: Громада Києва передала FPV-дрони для двох механізованих бригад ЗСУ ФОТО
- 17:34Рівень життя члена НКЦПФР Лібанова не відповідає його доходам, — аналітик Щербина
- 16:40 Шмигаль очолив Міністерство оборони ФОТО
- 16:21 Рада проголосувала за перепризначення Сибіги главою МЗС
- 15:50 Нардепи схвалили новий склад Кабміну на чолі зі Свириденко
- 15:18Бронювання квартир у фінальному будинку житлового комплексу "Лісовий квартал" стартувало PROMO
- 18:30 САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепрем'єрки Стефанішиної
- 17:50 Рада відправила у відставку уряд Шмигаля
- 16:30Ченнінг Татум у трейлері комедії "Грабіжник за покликанням": правдива історія про злочинця, який переховувався в магазині іграшок ФОТО Відео
- 11:53Посадовці медзакладу на Київщині підозрюються у махінаціях з мільйонними збитками
- 19:10Кличко закликав парламент не позбавляти військових допомоги від столичної громади
- 16:37Київ отримав від Тампере ще пасажирські автобуси, які використовуватимуться для гуманітарних цілей, – Кличко ФОТО
- 16:01 Шмигаль подав у відставку з посади прем'єра (ДОКУМЕНТ)