Нема куди бігти: Чому Київ ризикує отримати підмочену репутацію "з душком"

У столиці дедалі гостріше постає проблема з громадськими вбиральнями, адже навіть ті, що справні, у багатьох випадках просто лишаються зачиненими

Нема куди бігти: Чому Київ ризикує отрим…

Нещодавно Depo.Київ писав про ганебну вбиральню неподалік станції метро "Політехнічний інститут". Зелений туалетний модуль тут стоїть просто розбомблений, а через поламані двері навіть унітаз можна побачити.

Пі-пі для киянина: Куди влада Києва пропонує ходити у туалет  - фото 1

І це – не єдиний приклад. Тому Depo.Київ вирішив дізнатися, як влада міста планує вирішувати питання з вуличними туалетами.

Як вдалося з'ясувати, на усе місто, в якому мешкає, як мінімум, 3 млн. осіб, є лише 86 громадських вбиралень, якими керують структури мерії.

Чиновники запевняють, що 53 вуличні туалети перебувають у задовільному стані. Решта 33 не працюють через потребу капітального ремонту. При цьому 25 вбиралень з працюючих 53-х відриті лише у весняно-літній період і функціонують у парках та скверах. Тобто зараз у столиці працює лише 28 туалетів. Номінально.

Та столична влада не дуже поспішає ремонтувати громадські вбиральні. Наприклад, протягом 2016 року капремонт виконали лише у кількох туалетах: на вулиці Куренівській, у парках "Воїнів-інтернаціоналістів" та "Пуща-Водиця", на площі Космонавтів та на вулиці Ревуцького. Тобто ремонту потребують кілька десятків вбиралень, а за рік приводиться до ладу лише п'ять.

У найкращому випадку наступного року відремонтують ще сім туалетів. Якщо знайдуть гроші.

Щоправда, у мерії запевняють, що працюють ще й громадські вбиральні, які перебувають на балансі районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень "Київзеленбуду". Втім, скільки таких вбиралень у мерії не уточнили.

Багато надій столична влада покладає на туалети у торговельно-розважальних центрах, гіпермаркетах і на автозаправках. Тільки от бізнес має право робити зі своєю власністю все, що хоче - в межах закону, звісно ж. А збереження громадських вбиралень у законах не прописане. Тож ТРЦ не завжди зберігають існуючі туалети. Один з останніх прикладів: напередодні від киян "пішов" туалет у відомому торговельно-розважальному центрі у самому центрі столиці, під Майданом Незалежності. Тепер замість чоловічої вбиральні відкрито магазин косметики, жіноча частина також "в процесі".

Свого часу у мерії покладали великі надії на так звані громадські вбиральні модульного типу. Ще у 2007 році був проведений конкурс на залучення інвестора, який встановить подібні туалети. Його виграло ТОВ "Сервіс ТУТ".

У період з 2009 до 2012 років ця контора встановила і підключила до інженерних мереж 34 туалети. Наприклад, їх можна побачити на вулиці Хрещатик.

Пі-пі для киянина: Куди влада Києва пропонує ходити у туалет  - фото 2

Тодішні чиновники в мерії навіть натякали, що це буде гарним подарунком киянам до Євро-2012, адже треба ж буде вболівальникам кудись ходити у туалет.

Після футбольного чемпіонату такі вбиральні ще працювали, а останніми роками деякі з них взагалі закрилися. В тому числі і вбиральня біля станції метро "Політехнічний інститут" про яку і писав Depo.Київ.

Департамент житлово-комунальної інфраструктури навіть перенаправив наш запит до ТОВ "Сервіс ТУТ", щоб вони пояснили, чому не працюють зелені туалетні модулі за які вони мають відповідати. Та протягом двох тижнів відповіді від цієї контори ми так і не отримали.

Поки ж у мерії мріють, що вдасться реалізувати розпорядження КМДА від 30 жовтня 2013 року про будівництво 121 туалету модульного типу по усьому місту. Але усе це реалізують лише за наявності коштів, а їх, як завжди не вистачає.

А щоб кияни не думали, де шукати кущі для справляння природніх потреб, у мерії нагадують про розпорядження, яке у 2008 році видав ще Леонід Черновецький. Документ так і називається "Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування". Чиновники наполягають, що, згідно з цим розпорядженням, усі кафе у місті Києві повинні безкоштовно пускати до своїх туалетів киян.

Мабуть очільники столиці не знають або просто не хочуть казати про те, що більшість кафе дозволяють скористуватися вбиральнями лише своїм клієнтам. А якщо киянин зайде до вбиральні кафетерію просто так, то може почути на свою адресу багато "гарних" слів.       

   

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme