"Підкопчене" повітря у Києві: Чому містянам радять не їздити на своїх авто і пити побільше води

У столиці фіксують у повітрі підвищені рівні небезпечних речовин, що може впливати на здоров’я киян  
 

"Підкопчене" повітря у Києві: Чому містя…
ФОТО: Depo.Київ

Вже кілька днів поспіль містяни скаржаться на смог. Мовляв, повітря на вулиці тхне гаром і неможливо нормально дихати. Спочатку чимало киян думали, що в місті просто туман, але деякі переконують, що це сумнозвісний смог. 

На спеціальній карті сервісу Сityscale вказано, що у багатьох районах міста повітря дійсно дуже забруднене, що позначене червоними відмітками. Наприклад, на Троєщині джерелом забруднення вказується ТЕЦ-6. 

Також дуже забруднене повітря в Дарниці. 

На Харківському масиві повітря "коптить" сміттєспалювальний завод "Енергія". 

Зовсім поряд з Харківським масивом є Борницька станція аерації, що очищує усі каналізаційні стоки столиці. Тут теж дуже забруднене повітря. 

На правому березі повітря забруднює, в основному, транспорт. Така ситуація склалась вздовж проспекту Степана Бандери, де завжди є жвавий рух автівок. 

Така ж ситуація на Наддніпрянському шосе. 

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у місті Києві запевняють, що регулярно проводять аналізи якості повітря у столиці. Це відбувається за допомогою 16 стаціонарних постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії імені Срезневського. Фахівці підтверджують, що, наприклад, вдень 28 січня рівень забрудненості повітря в приземному шарі залишався високим. Більше того, були перевищені граничнодопустимі концентрації шкідливих речовин одразу по кількох показниках. Наприклад, рівень пилу у повітрі на Бессарабській площі перевищував в 1,3 раза, а рівень діоксиду сірки був вищий у півтора-три рази майже на усіх 16 постах, де вимірюють рівень забрудненості повітря. Ще більше перевищення граничних норм, у три-чотири рази, спостерігається стосовно діоксиду азоту.

Крім цього, у Держпродспоживслужбі вказують, що вищезазначені викиди утворюються у двигунах автомобілів або ж під час спалювання вугілля, мазуту та газу у теплоенергетичних установках, як, наприклад, сміттєспалювальні заводи, теплоелектростанції та котельні. Звісно, у Києві такі установки є. На той самий сміттєспалювальний завод "Енергія" постійно скаржаться місцеві мешканці. Також у столиці є теплоелектроцентралі №5 і №6, що працюють на газу. І звісно ж у місті є більше мільйона автомобілів, які, за даними Держпродспоживслужби, дають близько 80% усіх шкідливих викидів в атмосферне повітря.

Фахівці Управління екології та природних ресурсів Київської міськдержадміністрації на сторінці у Facebookповідомили, що основною причиною забруднення повітря є температурна інверсія, а також суха та безвітряна погода. До того ж, "олії у вогонь" підливають ще й автомобілі, адже у столиці шалений трафік. Тому чиновники закликають киян мінімізувати використання приватних автомобілів, щоб забруднення повітря трохи спало. Мовляв, краще пересісти на громадський транспорт. Заразом, пішоходам не радять прогулюватися біля автомобільних магістралей. Крім цього, вдома потрібно регулярно проводити вологе прибирання, а також не завадить споживати велику кількість води. 

Таким чином, чиновники, як завжди, заспокоюють містян, що нічого екстраординарного у місті не відбувається, адже усе списується на особливості погоди на вулиці. До того ж, усі проблеми можна списати на величезну кількість автомобілів у столиці. В той самий час, якість повітря навколо промислових підприємстві у Києві чиновники воліють не обговорювати. Замість того киянам пропонують просто кілька порад, як мінімізувати вплив від забрудненого повітря, адже заховатися від нього все одно не вдасться.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme