Пляжний сезон у Києві: Туалет в кущах та брехливі обіцянки для інвалідів

Столична влада з кожним роком доводить, що підготовка до пляжного сезону – це якась непоборна епідемія. Хоча позитивну тенденцію, все ж таки, можна угледіти

Пляжний сезон у Києві: Туалет в кущах та…

Напередодні кожного купального сезону чиновники мерії звітують про те, що для киян є усі умови аби комфортно відпочити на пляжах. Та часто-густо усе складається не так, як вважають на Хрещатику, 36.

Depo.Київ проінспектував кілька пляжів столиці у самий розпал сезону.

Починаємо нашу інспекцію з пляжу "Передмістна слобідка", до якого можна дістатися доріжкою від станції метро "Гідропарк". На цьому пляжі є блага цивілізації у вигляді душу та фонтанчику з питною водою. Усі охочі також можуть помити ноги під спеціальними кранами з водою.

Йдемо до води. На піску встановлена спеціальна вежа, на якій за відпочиваючими слідкує рятувальник. У воді вже пришвартований човен для екстрених випадків.

Пісок на даному пляжі перемішаний з листям та гілочками дерев, хоча це не критично.

А от кому захочеться до вбиральні, потрібно набратися сил і витримки. Старі-добрі біотуалети роздають "аромати" вже на підході до них.

Вздовж доріжки, що розділяє сам пляж і душову з туалетами, із землі стирчать якісь шланги і залізні штирі. Із безпекою для відпочивальників це не має нічого спільного.

Трошки далі помічаємо ще одну душову на два місця. Щоправда, підходу до неї немає, та й крани для пуску води відсутні. Схоже, час працює не на користь комунальників.

Лишається питання, чи вистачить для киян, що приїжджатимуть на цей пляж, лише однієї душової на дві персони.

Йдемо далі вздовж Дніпра до пляжу з романтичною назвою "Золотий". На нього варто подивитися хоча б через те, що цей пляж отримав відзнаку "Блакитний прапор", мовляв, тут усе облаштовано за європейськими стандартами.

На вході до пляжу є душова з кумедними малюнками на ній. Також неподалік обладнано медпункт.

На самому пляжі встановлена кабінки для переодягання.

Є і вежа, на якій за відпочиваючими спостерігають рятувальники. Загалом, команди рятувальників - це "фішка" нинішнього купального сезону. Накачані хлопці є фактично на усіх пляжах столиці.

Пісок на "Золотому" пляжі досить чистий. Та не усе так гарно і продумано, як здається на перший погляд. На інформаційному стенді на вході до пляжу вказано, що тут є навіть спеціальний захід у воду для людей з обмеженими можливостями, у тому числі - на візках.

Логічно припустити, що для того, аби інвалідний візок проїхав по піску, на пляжі потрібно вимостити спеціальну доріжку, скажімо, з плит. Бажано, щоб вона доходила до самої води, а там вже обладнати і поручні, щоб людина з обмеженими можливостями могла відчути своїм тілом воду. Та пройшовши вздовж води, ми не побачили жодних натяків на доріжку для інвалідного візка. Тому з'являється ідея запитати про потаємний шлях до води у людей, що мають знати про це. Біля медпункту помічаємо двох чоловіків у спецформі. Схожі на будівельників. На питання, чи знають вони про те, що на "Золотому" пляжі є спеціальний вхід для інвалідів, чоловіки одразу ж напрявляють нас до "Гідропарку". Мовляв, там є цілий пляж для інвалідів. Будівельники виявляються досить балакучими і видають свою версію того, чому на інформаційному стенді, встановленому перед пляжем, вказана можливість відпочивати тут людям на візках, хоча насправді нічого такого немає. Чоловіки припускають, що протягом літа усе буде зроблено. Напевне, все ж таки, інформацію на стенді про можливість для відпочинку інвалідів потрібно було вказувати тоді, коли усе буде облаштовано.

Ми ж йдемо подивитися на туалет, який розміщений неподалік пляжу, облаштованому за європейськими стандартами.

Зовні вбиральня наче і нічого, але проблема в тому, що вона просто зачинена. Тому киянам, що приїхали відпочити на Золотому пляжі, потрібно, за старою традицією столичних пляжів, шукати вбиральню у кущах.

Повертаємось до "Гідропарку", щоб подивитися на ще один пляж – а їх тут дуже багато. Дорогою стає зрозуміло, що піщані простори вздовж Дніпра неподалік мосту Метро фактично віддані на відкуп торгашам і шашличникам.

Перед нами – пляж "Молодіжний". Тут є кілька кабінок для перевдягання. Можна попити води зі спеціального фонтанчику. А от душових кабін ми так і не знайшли.

Проте, тут є медпункт і навіть табличка біля нього, на якій вказується темперутура повітря і води.

На вході до пляжу також звертає на себе увагу одноповерхова будівля, до якої веде вимощена плиткою доріжка.

Як виявилося, тут розміщено туалет. Втім, вхід до нього наразі неможливий: будівельники ще наводять тут марафет, хоча купальний сезон вже у самому розпалі.

Та якщо відвідувачам пляжу "Молодіжний" вже так закортіло до вбиральні, можна скористатися зеленими кабінками, від яких традиційно тхне вже на підході до них.

Варто додати, що останні два роки Depo.Київ проводив інспекцію столичних пляжів лише напередодні купального сезону або на його початку. Наприклад, як виглядали пляжі столиці 20 травня 2016 року можна почитати у матеріалі "Пляжний сезон у Києві: іржаві роздягальні, туалет з "душком" та пісок із щебнем".

Ще гірша ситуація була 15 травня 2015 року. Саме всередині травня у Києві зазвичай стартує купальний сезон. Тоді усе зводилося до того, що купальний сезон у столиці був під загрозою зриву.

Наразі купальний сезон у місті вже у самому розпалі і бачимо, що не так сумно, як попередні роки, проте й не так гарно і райдужно, як звітують чиновники.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook