Подарунки президентам: Чим вражають колекції українських лідерів

Все, що дарували і продовжують дарувати українським президентам, потрапляє у Музей подарунків. Тут зібрано вже понад 2000 експонатів

Подарунки президентам: Чим вражають коле…

З часу заснування "музею президентських подарунків" тут назбиралось понад дві тисячі експонатів. За законом все, що дарують гарантам, потрапляє сюди, а самі речі не піддають оцінці. Президентам часто дарують щось особливе під час офіційних зустрічей та візитів до інших країн.

Журналістам Depo.ua пощастило зазирнути у Фонд президентів України (в народі відомий як "музей президентських подарунків"), який знаходиться у приміщенні Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського.

Музей сам по собі невеликий, до того ж експозицію часто змінюють, проте роздивлятись та вивчати президентські дари можна годинами. Колишні керівники країни сюди не заглядають. Володимир Зеленський зайшов лише раз, коли вручав стипендії молодим науковцям. Поцікавився, чи все з подарованого йому знаходиться тут на зберіганні.

Відеоподорож "музеєм президентських подарунків"

"Двоколісний кінь" Зеленського

Серед подарунків Володимиру Зеленському є електричний велосипед Amper. Цей транспорт подарувала йому у 2019 році президент Естонії Керсті Кальюлайд. "Двоколісний кінь" не простий, а іменний: на рамі є напис "Для Президента України Володимира Зеленського".

електричний велосипед Amper, подарований Зеленському

В колекції нинішнього президента є різноманітні тарілки, вази, іграшки. Є і сорочка, вишита мамою загиблого українського воїна.

Книги та іграшки Порошенка

Серед подарунків п’ятому президенту України Петру Порошенку багато речей на військову тему, книжок, іграшок.

Привертає увагу кімоно для тренувань, яке подарував йому чемпіон світу з дзюдо Георгій Зантарая. Кімоно не просте, а іменне – на спині є прізвище президента.

кімоно для тренувань, подароване Порошенку

В колекції Порошенка навіть є пластикова банка з написом "Слава Україні", подарована режисером Олегом Сенцовим. Свій предмет побуту у в’язниці колишній політв’язень вирішив подарувати Петру Олексійовичу.

Факел та котик Януковича

У діючій експозиції музею є факел Олімпійських ігор 2012 року, подарований Віктору Януковичу спортсменами в Лондоні, а також статуетка котика із позолоченими вушками.

котик, подарований Януковичу

Привертає увагу своєю оригінальністю скульптура "Сила думки", подарована Віктору Федоровичу представниками литовських ділових кіл. Митець втілив силу думки у вигляді двох напівпрозорих блоків, між якими згори встановлена бабка.

Легендарний килим Кучми

Серед подарунків Леоніду Кучмі - золотий бутс від клубу "Динамо", оригінал газети New York Times, яка вийшла саме в той день, коли він народився, булава, пістолі, ордени, шахи.

вовняний килим з портретами лідерів СНД

Але те, що першим впадає в око, коли заходиш до музею – це величезний вовняний килим, який висить на стіні. На цьому килимі зображені портрети лідерів СНД. Працівники музею припускають, що такий килим - єдиний в світі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"