Подорожчання проїзду, Микільська Слобідка та Закон про столицю: Як пройшла сесія Київради 18 листопада (ФОТО)

На сесії Київради 18 листопада обговорювали питання подорожчання проїзду та Закон про столицю, а також вирішували проблему із забудовою Микільської Слобідки 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
  • Київ
  • 19 листопада 2021 12:34

Подорожчання проїзду, Микільська Слобідк…
Віталій Кличко. Фото: пресслужба КМДА

У Києві 18 листопада відбулась чергова сесія Київради, на якій місцеві депутати ухвалили низку важливих рішень для міста, які, зокрема, стосуються забудови та передачі проблемних ділянок у комунальну власність.

Також на сесії обговорювали найгарячіші теми останніх днів, а саме — можливе подорожчання проїзду в столичному транспорті до 20 грн та ухвалення парламентом Закону про столицю, який розділить повноваження міського голови Києва та голови КМДА.

Журналісти Depo.Київ розповідають, як пройшло засідання Київради 18 листопада та які рішення ухвалили депутати. 

Подорожчання проїзду (поки) не буде

На початку засідання слово взяв міський голова Віталій Кличко, щоб прокоментувати тему подорожчання проїзду в столичному наземному транспорті та метро до 20 грн з 1 січня 2022 року, про що раніше заявив його перший заступник Микола Поворозник.

Кличко запевнив, що питання перегляду вартості тарифів на проїзд у транспорті Києва буде винесене, поки що, на обговорення. Міська влада ініціювала процес публічних консультацій. 

Далі мер Києва вже вдруге пообіцяв, що до кінця опалювального сезону проїзд в транспорті підвищувати не будуть, тобто, до квітня 2022 року: "Сьогодні, бачу, буде емоційний і напружений день для столиці. Під Київрадою зібрали акцію – проти підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва. І нагнітають емоції. Я заявив і ще раз повторю щодо тарифів. Питання перегляду вартості тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде! Перший заступник голови КМДА ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва". 

Кличко вкотре нагадав, що КП "Київський метрополітен" та "Київпастранс" ще навесні звернулись до столичної влади з вимогою підвищити тарифи на проїзд в громадському транспорті, тоді транспортники заявляли, що проїзд в електричці має коштувати 70 грн за поїздку. Причиною необхідності подорожчання проїзду Кличко вкотре назвав зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу. Тут варто погодитись з міським головою, адже зростання цін в енергетиці справді досить суттєве, але водночас варто нагадати, що після підвищення тарифів в транспорті у Києві жодного разу не зросла якість сервісу транспорту та не був замінений рухомий склад. 

Віталій Кличко

Закон про столицю 

Депутати Київради ухвалили рішення про звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради щодо недопустимості схвалення Закону про столицю в чинній редакції. Рішення підтримали 62 депутати. У зверненні зазначили, що громада столиці не має можливості провести консультації, а законопроєкт був презентований за два дні до його ухвалення профільним парламентським комітетом.

Також депутати заявили, що законопроєкт має бути направлений на широке громадське обговорення та проведення консультацій, та розкритикували розгляд документу в Раді за скороченою процедурою. "Ми закликаємо президента України як гаранта Конституції не допустити порушення вимог як норм Основного Закону України, так і Європейської хартії місцевого самоврядування ухваленням законопроекту № 2143-3д "Про місто Київ – столицю України". Ми звертаємось до Верховної Ради України – не допустити ухвалення законопроекту № 2143-3д "Про місто Київ – столицю України" без проведення широких консультацій та отримання висновку європейських партнерів, зокрема Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) та Ради Європи. Київська міська рада зі свого боку зробить усе належне, аби зберегти киянам гарантоване їм міжнародним та національним законодавством право на місцеве самоврядування", – підкреслюється у зверненні.

Сесія Київради 18 листопада

Читайте також: Битва за Київ або Зеленський проти Кличка: Що передбачає новий закон про столицю

В підсумку розгляд Закону про столицю в парламенті все ж перенесли. Перед початком розгляду законопроєкту спікер Ради Руслан Стефанчук оголосив перерву і покликав керівників депутатських фракцій та груп на нараду, після якої розгляд документа перенесли. "Зараз ми тимчасово відкладаємо розгляд питань, пов'язаних із спецпроцедурою. Натомість всі фракції і групи сьогодні подадуть кількість поправок, які вони будуть ставити по цих законопроєктах", – сказав голова ВР. За словами нардепа Олексія Гончаренка,  закон про столицю розглянуть наступного сесійного тижня.

Точка в скандальній забудові Микільської Слобідки 

Київрада планує викупити земельну ділянку, площею 1,4892 га, на вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 для облаштування парку у Дніпровському районі. Таке рішення підтримали 85 депутатів. Обранці наголосили на необхідності ухвалення цього рішення – це обумовлено стійким громадським спротивом щодо забудови земельної ділянки.

"У Дніпровському районі має з’явитися нова озеленена територія загального користування для відпочинку та дозвілля громадян. Ми маємо збільшувати кількість сучасних зелених просторів у всіх районах Києва, адже парки та сквери мають бути у пішій доступності для кожного", – сказав перший заступник голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Микільська Слобідка

Микільська Слобідка 

За словами депутатки Аліни Михайлової, необхідно створити парк відпочинку для киян та унеможливити незаконну забудову ділянки, адже це територія зелених насаджень загального користування. Вона зазначила, що уразі згоди власника земельної ділянки на переговори щодо умов викупу ділянки для суспільних потреб буде визначено викупну ціну, забезпечено проведення експертної грошової оцінки, а також вчинено інші передбачені чинним законодавством дії.

Оболонська набережна — на баланс міста 

На сесії 18 листопада до комунальної власності Києва прийняли елементи благоустрою та гідротехнічні споруди Оболонської набережної. Рішення підтримали 86 депутатів Київради. 

За словами депутата Київради, члена постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Богдана Чорнія, необхідно вжити низку заходів щодо ефективного використання та збереження елементів благоустрою та гідротехнічних споруд Оболонської набережної. 

"Елементи благоустрою та гідротехнічні споруди потрібно облікувати на балансі обслуговуючого комунального підприємства задля утримання та обслуговування. Важливо всі об’єкти привести до належного стану та провести загальні ремонтні роботи. Необхідно вздовж Облонської набережної створити сучасний простір для відпочинку мешканців. А також унеможливити незаконну забудову земель територіальної громади Києва", – зазначив Чорній.

Оболонська набережна

Оболонська набережна 

Депутат додав, що до комунальної власності планують передати на облік елементи благоустрою та гідротехнічних споруд, а саме:

  • водопідпірні гідротехнічні споруди;
  • гідротехнічні споруди – бетонні труби;
  • тротуарні доріжки;
  • 92 паркові лави;
  • 87 світильників на металевих опорах з анкерними вузлами;
  • цегляну споруду по вулиці Прирічній;
  • огорожу цегляної споруди у вигляді бетонного забору;
  • огорожу з червоної цегли з елементами металічної вставки.

Загалом, засідання Київради 18 листопада пройшло, на подив, на позитивній ноті, адже депутати насправді ухвалили низку крисних для міста рішень. Забудова Микільської Слобідки буде призупинена, Оболонську набережну повернули на баланс міста, а Віталій Кличко ще раз оголосив, що проїзд в транспорті до 20 грн поки ніхто підвищувати не буде. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme