Показники у нормі: У КМДА розповіли про радіаційний фон у столиці

Станом на 6 квітня у Києві на лівому березі зафіксовано показник радіаційного фону 0,12 мкЗв/год, на правому березі – 0,13 мкЗв/год при нормі 0,26 мкЗв/год

Журналіст стрічки новин

У Києві станом на ранок 6 квітня показники радіаційного фону та атмосферного повітря перебувають у нормі.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на КМДА.

Так, станом на 07:00 6 квітня у Києві на лівому березі зафіксовано показник радіаційного фону – 0,12 мкЗв/год, на правому березі 0,13 мкЗв/год при нормі 0,26 мкЗв/год.

Дані щодо атмосферного повітря у столиці.

Вул. Григоровича-Барського, 7 – станом на 07:00 усі показники в нормі:

  • азоту діоксид – 0,03 мг/куб. м;
  • вуглецю оксид – 1,4 мг/куб. м;
  • ангідрид сірчистий – 0,1 мг/куб. м.

Вул. Щербаківського, 72 – станом на 09:00 усі показники в нормі:

  • азоту діоксид – 0,05 мг/куб. м;
  • вуглецю оксид – 0,1 мг/куб. м;
  • ангідрид сірчистий – 0,2 мг/куб. м.

На лівому березі Києва на вул. Волкова, 26 – станом на 08:00 концентрація вуглецю оксиду – 1,2 мг/куб. м. Показник у нормі.

Нагадаємо, показники радіаційно фону у столиці активно почали заміряти після того, як російські окупанти вторглися на територію зони відчуження Чорнобильської АЕС і будували там фортифікаційні споруди та окопи прямо в Рудому лісі – найзабрудненішому в усій Зоні відчуження.

Окупанти захопили Чорнобильську атомну електростанцію 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Міненерго повідомило про підвищення рівня радіації після захоплення Росією ЧАЕС. У відомстві висловили побоювання, що Росія може використати відпрацьоване ядерне паливо, яке зберігається на ЧАЕС, для провокацій.

В результаті дій російських окупантів Чорнобильська АЕС та місто Славутич залишилися без електроенергії. На знеструмленій ЧАЕС увімкнули аварійні дизельні генератори для електропостачання систем, важливих для безпеки. Гендиректор ЧАЕС повідомив, що їхньої роботи вистачить на 48 годин, а далі за дві доби відключиться система охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива, що загрожуватиме витоком радіації.

Зазначимо, що окупанти тримали персонал захопленої росіянами ЧАЕС у заручниках і не дозволяли провести зміну працівників. Крам того 24 березня окупанти намагалися взяти місто Славутич штурмом.

Згодом стало відомо, що на ЧАЕС вдалося частково провести заміну працівників, яких тримали у заручниках рашисти.

31 березня російські військові заявили, що збираються покинути Чорнобильську АЕС та місто Славутич. На той момент на станції ще залишалася невелика кількість росіян.

Українські військові 5 квітня повернули контроль над кордоном в зоні відчуження ЧАЕС.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme