Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО)

Київ.depo.ua почергував з патрульними поліцейськими

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнору…

Пішов другий тиждень роботи новоствореної патрульної служби столиці. Саме час зробити перші висновки діяльності поліцейських.

Покататися з патрульною службою на їхньому автомобілі поки нікому з журналістів не дозволяють - у МВС чекають, коли Президент підпише закон про поліцію, щоб ця служба запрацювала на повну. Зараз, по суті, патрульні тільки "розкочегарюються".
А от з пішим патрулем поліцейських можна "попрацювати" без проблем.

Йдемо на Хрещатик, де патрульні чергують цілими днями. На головній вулиці столиці помічаємо п`яного "в дим" чоловіка біля якого вже "чаклують" поліцейські.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 1

- А що з ним трапилося? - запитуємо у патрульних.

- Каже, що його хтось побив, а тепер от сидить на лавці, відходить, - пояснює поліцейський. 

Згодом з`ясовується, що побитий хлопець - іноземець. Один з патрульних знає англійську. Він і веде розмову з постраждалим. Втім, язик заморського гостя геть не налаштований вимовляти слова. За півгодини патрульний з`ясував лише, що хлопець приїхав з Куби. Увечері він пив з кимось у барі і "раптом" опинився на Хрещатику.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 2

Поліцейський викликає швидку допомогу, мовляв, мабуть заберуть кубинця у лікарню - геть погано виглядає. Втім, медикам іноземець-п`яничка не захтів "здаватися", лише промовивши англійською: "Хочу додому".

- Викликаємо автопатруль, - каже один з поліцейських. - Нехай його везуть додому - не кидати ж посеред вулиці.

З`ясування адреси готелю кубинця теж зайняло хвилин з десять. Ось і під`їжджає автомобіль патрульних.

- Що тут у вас? Ооо, гарний хлопець, - жартує поліцейський з автопатруля. - Нічого, зараз доставимо додому.

Кілька секунд і латиноамериканець вже у поліцейські машині їде в готель відсипатися.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 3

Раніше п`яного в дим чоловіка міліція відвезла б у "бобіку" хіба що у райвідділок. А тут з вітерцем доставляють прямісінько під двері. Послуги кращі аніж у таксі.

Знайомимося ближче з "нашими" патрульними. Одного з них звати Андрій. Хлопцю лише 24 роки.

- Закінчивши університет, я пішов в армію, - розповідає про себе поліцейський. - Коли повернувся зі служби, то вирішив піти у поліцію - якраз тоді проводився набір у патрульну службу.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 4

За словами Андрія, з компаніями напідпитку вони мають справу майже кожної зміни.

- Бачимо, що молоді люди відпочивають з алкоголем - підходимо, проводимо профілактичні бесіди, що не можна розпивати спиртне у публічних місцях. У більшості випадків люди сприймають зауваження адекватно і прибирають алкоголь, або йдуть відпочивати у кафе. Втім, бувають й такі, що спеціально провокують нас і починають "качати" права. Якщо конфлікт не вдається вирішити словами, тоді викликаємо автопатруль і "любителів вогню і пісні" забирають у райвідділок. Але це буває вкрай рідко, - розповідає поліцейський Андрій.

Разом з хлопцем патрулює Хрещатик його напарниця Ірина. Дівчина до цього працювала у фірмі, що допомагає виготовляти закордонні паспорти.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 5

- У поліцію пішла, тому що захотілося перевірити свої сили, - ділиться з нами полісвумен. - Я усе своє життя займалася спортом, тому нічого складного для мене не було під час підготовки до роботи у поліції. Але рідні були шоковані моїм вибором. Втім, ніхто не збивав зі шляху, а навпаки - підтримували.

Усю розмову ми ведемо, йдучи вулицею, адже робота поліцейського - постійний рух.
Раптом до нас підбігає хлопець з дівчиною, щоб зробити з поліцейськими фотографію на пам`ять.

- Кияни дуже полюбляють робити селфі з нами, - сміється Ірина. - Зараз вже трохи менше охочих сфотографуватися з нами, а у перші дні роботи від них не було відбою.

Біля Бесарабського ринку проходимо повз кількох бабць, що торгують малиною прямісінько на тротуарі. Патрульні лише подивилися на таку стихійну торгівлю і пішли далі. Через пару десятків метрів також залишилися "непоміченою" і бабця, що торгувала цигарками поштучно. Ця старенька порушує усі можливі правила торгівлі.

Мало того, що веде свою діяльність при дорозі, так ще й продаж цигарок поштучно взагалі заборонений - можна продавати тільки цілу пачку тютюну.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 6

- А як ви взагалі реагуєте на стихійну торгівлю, яка апріорі заборонена? - запитуємося у поліцейських.

- З ними дуже важко спілкуватися, адже торговці одразу починають кричати, мовляв, ти мені на хліб для дітей заробиш? - каже поліцейсьий. - Стараємося поки не конфліктувати, але скоро прийде час і будемо працювати над тим, щоб стихійної торгівлі не було у місті. Зараз тільки попереджаємо.

Втім, попередження для вищезазначених бабць ми не помітили.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 7

Йдемо далі. У підземному переході біля Бесарабського ринку натрапляємо на дівчину, що палить прямісінько під знаком з перекресленою цигаркою.

- Пані, що ж ви так не бережете своє здоров`я? - посміхаючись, звертається до жінки поліцейський Андрій. - Та ще у забороненому місці з цигаркою стоїте. Вимушені вам зробити усне попередження. Пройдіть будь ласка туди, де відведене місце для паління.

Жінка неспішно йде геть.

Ми ж вирішуємо поспілкуватися з поліцейськими стосовно гучних відео з Інтернету на яких їхні колеги б`ють кийками безхатченка. Патрульні переплутали вилку, яку чоловік тримав у руках, з ножем.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 8

- Ми стараємося продивлятися подібні відео, щоб оцінити роботу товаришів по службі, - каже Андрій. - Це допомагає обдумати, щоб ти зробити у подібній ситуації. В мене таких випадків ще не було. За інструкцією я можу застосовувати кийка тільки у крайніх випадках, наприклад, коли мені загрожує небезпека зі сторони правопорушника, або він може завдати фізичної шкоди громадянам.

Поліцейські кажуть, що вони знаходяться під постійним контролем: на сорочці у них висить міні-відеокамера.

- Щойно ми починаємо спілкуватися з правопорушником, то вмикаємо відео, - пояснює Андрій. - Усе це потрібно аби потім не виникало "слизьких" ситуації, якщо правопорушник раптом заявить, що ми перевищили повноваження. Нам такі моменти ні до чого.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 9

Вирішуємо, зачепити досить делікатну тему для поліцейських - їхню зарплатню. Дивно, але Андрій заявив, що не знає... скільки він заробляє. Мовляв, лише другий тиждень працюють і ще зарплатню не отримували. Довелося розповідати поліцейським, що їхнє найвище начальство - перший заступник глави МВС Ека Згуладзе - говорила про 8-10 тисяч гривень зарплатні для поліції Києва.

- Ну десь так воно і має бути, - все, що вдалося витягнути з поліцейського Андрія.

Сама ж робота в поліції доволі напружена - зміна по 12 годин. Відпрацював одну денну зміну - ніч і день відпочиваєш. Потім заступаєш на чергування вночі. І тільки після цього дають дві доби відпочинку.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 10

Слід зазначити, що піший патруль з яким ми спілкувалися, працює лише вдень. Нічні патрулювання відбуваються виключно на автомобілях.

- Вночі більше викликів, які пов`язані з "п`яними" бійками, - каже поліцейський.

Ще одна делікатна тема - співпраця поліції зі старою міліцією. Навіть міністр внутрішніх справ визнав, що міліціонери часто саботують роботу поліцейських, коли ті привозять у райвідділки правопорушників. Мабуть усе це відбувається через різницю у зарплатні, адже рядові міліціонери отримують лише по 2-3 тисячі гривень, а поліцейські - майже 10. Стару гвардію, кажучи простою мовою, просто тисне жаба, що якісь молоді поліцейські без досвіду роботи отримують в рази більше за "обстріляних" міліціонерів.

Втім, поліцейський Андрій запевняє, що він ще ні разу не стикався з такими проявами саботажу.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 11

Ще один нюанс. У соціальних мережах дуже багато пишуть про те, як продавці з МАФів і магазинів пригощають поліцейських кавою і бутербродами. Але виявляється, патрульні "тікають" від таких смаколиків.

- Так, пропонують і каву, і хот-доги, але я нічого не беру! - каже Андрій. - Деякі громадяни можуть розцінити це, як своєрідний хабар - мені такі проблеми не потрібні.

Втім, за нашими спостереженнями, поліцейських дуже багато у центрі міста, а як тільки виїжджаєш на околиці Києва, розрекламованої патрульної служби стає в рази менше. Але саме на околицях мешканці міста найбільш незахищені від різних гопників.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 12

Ми провели експеримент і поїхали в один із спальних районів столиці - Троєщину.

Припаркувалися на узбіччі вулиці Милославська. Це - майже крайня точка цього мікрорайону, адже далі починається вже Київська область. Простояли ми більш ніж півгодини і ні одного автопатруля не побачили. Для порівняння, у центрі міста за цей час ми б "зустрілися" з безліччю автопатрульних.

Покружлявши трохи Троєщиною, ми все ж побачили патрульних на автомобілі. Ми "сіли" їм на хвіст, щоб поспостерігати, як працюють автопатрулі. Півгодини ми кружляли по центральних вулицях спального району і поліцейські ні разу не виходили з машини. Хоча варто визнати, що і правопорушень з боку громадян не було.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 13

Поліцейські оформлюють невеличке ДТП на вулиці Банковій, детально вимірюючи розміри дороги на перетині з вулицею Інститутською

А от з порушниками на автомобілях у нової поліції поки досить складно. За кілька днів ми неодноразово бачили, як прямісінько на очах автопатрульних водії порушували правила дорожнього руху, але реакції на це не було.

Наприклад, кожного ранку під час патрулювання поліцейські переїжджають Московський міст. Тут є виділена смуга для громадського транспорту на яку не мають права заїжджати автомобілі про що вказують дорожні знаки і розмітка. Але зазвичай повз патрульних по цій смузі літає безліч легкових машин, а патрульні ніяких дій не вживають, щоб елементарно попередити водіїв-правопорушників.

Поліція Києва: Розвозить п'яниць, ігнорує вуличну торгівлю та майже не заходить на Троєщину (ФОТО) - фото 14

P.S. Хочеться вірити, що поліцейським поки бракує досвіду у роботі, адже на даний момент проект "Патрульна служба Києва" виглядає досить сирувато. Стихійна торгівля, як процвітала у столиці, так і процвітає прямо перед носом у патрульних. На перший погляд, добре, що поліцейські так піклуються про людей напідпитку, підвозячи їх додому. Але з іншого боку, якщо кожного п`яничку возити додому, то ніяких патрульних машин не вистачить. І найголовніше. Реформа у столичній міліції є поверхневою. На вулицях працює поліція, але у кабінетах райвідділків все ще сидять старі кадри - міліціонери, які саботують усі починання патрульних. Один з прикладів: поліцейські привезли до Оболонського райвідділку буйного чоловіка напідпитку, але виявилося, що він є майором міліції і колеги просто відпустили задираку...

А найбільш резонансна "справа" поліції за час її існування - вбивство патрульним бійцівської собаки одного киянина. За даними МВС, пес напав на поліцейського і той просто застрелив тварину.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme