Порошенко, скандали та загроза Росії: Як пройшло позачергове засідання Київради 20 січня (ФОТО, ВІДЕО)
Депутати Київради зібрались на позачергове засідання 20 січня задля розгляду питання про переслідування Порошенка
- Київ
-
21 січня 2022 12:00
У Києві 20 січня відбулося позачергове засідання міської ради, яке пройшло під егідою кримінальної справи проти експрезидента Петра Порошенка та скандалів під час розглядання питання його переслідування.
Журналісти Depo.Київ розповідають, як минуло позачергове засідання Київради 20 січня.
За день до засідання, 19 січня, стало відомо, що депутати розглядатимуть питання політичного переслідування п'ятого президента Петра Порошенка.
Депутат Київради від ЄС Леонід Ємець непередодні сесії заявив, що необхідні підписи вже зібрані, питання, яке винесуть на засідання, щойно успішно було розглянуто Комісією з питань регламенту, яку він очолює.
"Вважаю, що інші місцеві ради теж мають долучитись до боротьби з диктатурою. Інакше жити нам як у Білорусі чи Казахстані. Під п'ятою тих, хто буде розказувати як правильно любити владу", – зазначив політик.
Неявка голови столичної поліції
Під час сутичок прихильників Петра Порошенка та поліції під Печерським судом 19 січня постраждав депутат Київради від "ЄС" Олександр Погребиський. Він заявив, що поліцейські його травмували і вимагає покарання правоохоронців через застосування сили під Печерським судом.
Депутат вимагав, щоб начальник поліції Києва Іван Вигівський прийшов на сесію Київради 20 січня: "Мені побили ноги співробітники поліції. На мої зауваження, що я депутат Київради, взагалі не реагують, лаються в мій бік. У нас позачергова сесія, буду викликати начальника поліції міста Києва Івана Вигівського. Всі співробітники поліції, які в цьому брали участь, мають нести покарання".
Начальник поліції Києва Іван Вигівський. Фото: пресслужба МВС
За його словами, правоохоронці перейшли всі межі і мають бути покарані. На брифінгу в день сесії Погребиський заявив, що Іван Вигівський не прийшов до Київради для пояснення дій поліції під Печерським судом 19 січня. Його колега по фракції Леонід Ємець заявив, що правоохоронці не мають права застосовувати силу проти учасників мирних акцій протесту.
Переслідування Порошенка та скандали
На засідання Київради, лейтмотивом якого був розгляд питання справи Порошенка завітав цілий десант народних депутатів від "ЄС" та "Слуги народу". Партію Порошенка на засіданні представляли нардепи Вікторія Сюмар та Олексій Гончаренко, а партію Зеленського — нардепи Юлія Гришина, Роман Грищук, Олена Шуляк та голова київського осередку партії влади Леся Забуранна.
Перед початком засідання нардепи від "ЄС" разом із депутатами Київради зі своєї партії виступили з заявою, де закликали припинити переслідування Петра Порошенка: "Сьогодні розглядається важливе питання, а саме звернення з вимогою припинити політичні репресії в державі, а навпаки вжити заходів щодо об’єднання суспільства перед обличчям тієї загрози, яку сьогодні становить всім нам Володимир Путін зі своєю армією на наших кордонах в умовах війни. Ми прийшли для того, щоб нагадати владі, що є голос місцевого самоврядування і є голос Києва, який вони мають почути, і депутати Київради це якраз представники київської громади. Вони не можуть бути осторонь від тих бурхливих подій, які відбуваються в нашій державі. Сьогодні момент для єднання, а не для роз’єднання, сьогодні момент довести, що принципи верховенства права є надзвичайно важливими для кожного з нас, якщо ми будуємо європейську Україну, а не малоросію", — заявили депутати.
Нардепи від "Слуги народу" у відповідь апелювали аргументом, що місцева рада повинна розглядати господарські питання, яких в столиці чимало, а не робити політичні заяви. Депутатка Юлія Гришина заявила, що Петро Порошенко підключає до своїє підтримки місцеве самоврядування.
"Порошенко підключає і місцеве самоврядування до свого політичного шоу. У Київраді намагаються щосили зібрати позачергове засідання. Як думаєте, навіщо? Щоб обговорити питання жахливої екології? Чи незаконні забудови? Ні. Щоб зробити політичну заяву про переслідування Порошенка. А більше ніяких проблем у Києві немає! Кияни, ми для цього обирали депутатів до Київради?", — написала Гришина.
Нардепи від "Слуги народу" на засіданні Київради 20 січня
У відповідь на намагання ухвалити рішення про заяву щодо неприйнятності переслідування Порошенка, депутати від "Слуги народу" виступили з ініціативою щодо створення комісії, яка займатиметься розслідуванням причин затягування строків будівництва метро на Виноградар. Також вони пропонували розглянути питання безкоштовного проїзду у міському транспорті для тих, хто прописаний в столиці.
Депутатка Юлія Гришина також заявила, що голові фракції "Слуга народу" в Київраді Андрію Вітренку та його родині зламали всі соцмережі. За її словами, вночі, 20 січня, в родини Андрія Вітренка зламали всі соцмережі, месенджери та пошти.
Врешті-решт, після тривалого обговорення та дискусій між депутатами, Київрада підтримала звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою припинити політичне переслідування Петра Порошенка. Рішення підтримали 62 депутати, "ЄС" дала 29 голосів, УДАР — 20 голосів, "Голос" — 6 голосів, "Єдність" — 5 голосів та два голоси від позафракційних.
"Ми, депутати Київської міської ради звертаємось до голів депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України, президента України та Офісу Генерального прокурора із закликом відмовитись від ідеї посилення розколу суспільства. Вимагаємо припинити переслідування п’ятого Президента України Петра Порошенка, інших опозиційних політиків, а також припинити тиск на міських голів та інших представників місцевого самоврядування. Закликаємо стати на захист інтересів української держави та наших громадян. Інший колір партійних прапорів, успіх інших, інша точка зору не мають бути приводом для тиску, обшуків чи судилищ. Право бути іншим – це демократія. Переслідування за це право – диктатура" – йдеться у зверненні.
Голосування за створення комісії, яка займатиметься розслідуванням причин затягування строків будівництва метро на Виноградар депутати провалили, давши лише 34 голоси. Від "Слуги народу" було 7 голосів, "Єдність" дала 5 голосів, "ЄС" — 5 голосів, УДАР — 4 голоси, "Батьківщина" — 4 голоси, "Голос" — 4 голоси, ОПЗЖ — 3 голоси та два голоси від позафракційних депутатів.
Територіальна оборона та загроза Росії
Окрім питання щодо переслідування Порошенка депутати Київради підтримали міську цільову програму "Захисник Києва" на 2022‒2024 роки. За відповідне рішення проголосували 78 депутатів.
Програма передбачає виділення понад 110 млн грн на зміцнення обороноздатності Києва умовах продовження російської збройної агресії та імовірності вторгнення РФ в Україну.
За словами заступника голови КМДА Андрія Крищенка, реалізація прийнятої програми дозволить обладнати пункти постійної дислокації для бригади Сил територіальної оборони в кожному районі міста Києва, забезпечити бригаду необхідними навчально-тренувальними комплексами та майном і підвищити готовність системи мобілізації міста Києва.
Заступник голови КМДА Андрій Крищенко. Фото: пресслужба КМДА
Також у рамках програми "Захисник Києва" заплановано створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки Києва, зокрема і бригади тероборони.
"Після підготовки резервістів та налагодження роботи підрозділів Київ матиме розвинуту та ефективно функціонуючу окрему бригаду територіальної оборони, яка буде готова до виконання завдань протягом 24 годин", – заявив Крищенко.
Позачергове засідання Київради пройшло під егідою тієї ініціативи, заради якого воно скликалося — звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою припинити переслідування Петра Порошенка. Щодо питань, які стосуються міста, було лише ухвалене рішення про територіальну оборону.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює
- 17:49"Приберемо гаражі, завершимо туристичний маршрут і ніякого іншого будівництва", – секретар Київради про Пейзажку Відео
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 10:58Ворог атакував дронами столицю: Уламки впали в двох районах
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 09:55В Києві відбудуться безпекові навчання: В місті встановлять блокпости, перевірятимуть транспорт та документи
- 09:35На Київщині через атаку дронів пошкоджені дитсадок, школа і магазини
- 20:03Військовий поскаржився на працівницю "УЗ" за перегляд російських серіалів на робочому місці: у компанії відреагували
- 12:4117-річного одесита, що вчинив теракт у Києві, затримали правоохоронці ФОТО
- 09:56Уламки збитих на Київщині дронів впали за межами населених пунктів
- 21:11За тисячу днів війни рф зруйнувала та пошкодила в Україні майже дві тисячі медзакладів
- 18:05"Місія Хансена" побудувала 7 будинків на Київщині для родин, що втратили житло