Православні християни святкують Різдво: на Софійській площі влаштують концентр

Сьогодні, 7 січня, о 18:00 на Софійській площі розпочнеться різдвяний концерт Київського академічного театру українського фольклору "Берегиня"

Православні християни святкують Різдво:…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

"Театр українського фольклору "Берегиня" на високопрофесійному художньому рівні продемонструє складні зразки фольклорної спадщини та розкриє особливості культурно-історичних традицій українського народу", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що до репертуару театру входить понад 12 програм: обряди, звичаї, ритуали, пісні, музика, танці, дотепний гумор.

Нагадаємо, 7 січня мільйони православних та християн східного обряду по всьому світу відзначають Різдво за юліанським календарем.

Напередодні Різдва віряни відсвяткували Різдвяний святвечір, який завершив 40-денний пост.

Цього дня Різдво Христове зустрічають всі українські православні церкви, більшість українських євангельських християн, Єрусалимська, Сербська і Грузинська православні церкви, стародавні монастирі на Афоні, а також християни східного обряду – греко-католики, Вірменська апостольська церква, деякі групи протестантів і коптська церква. Частина православних церков - в Греції, Румунії, Болгарії, інших країнах - перейшли на григоріанський календар і святкували Різдво 25 грудня одночасно із західним світом.

Водночас в Україні 7 січня є офіційним державним святом, його відзначають навіть ті українці які не пов'язують себе з тими чи іншими релігійними громадами.

Невід'ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи благу вістку - народження Божого Дитя. У всіх храмах відправляються святкові Різдвяні Літургії. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: "Христос народився! Славімо його!".

Довідка. За вченням церкви, Свято Різдва символізує примирення людини з Богом. Різдво провіщає спокутний подвиг Христа і оновлення людської природи, ураженої гріхопадінням прародителів. Згідно з євангельським переказом, коли римський імператор Август, який правив Іудеєю, оголосив перепис населення, і кожен мав записатися саме там, звідки був родом, - праведний Йосип відправився з нареченою йому Пресвятою Дівою Марією до свого рідного Вифлеєму. У готелі не опинилося вільних місць, тому Йосип і Марія знайшли притулок в печері, куди заганяли домашніх тварин. У цій стайні і народився Спаситель. Немовля Богородиця поклала в ясла. Першими поклонитися Богові прийшли пастухи, яких сповістив Янгол. Услід за ними прийшли волхви (східні мудреці-язичники), які дізналися про диво за появою на небі незвичайної зірки. Ця зірка привела волхвів до місця Народження Ісуса і тому іменується Віфлеємською.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme