Прихильники Стерненка пікетують з’їзд суддів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

У центрі Києва біля Президент готелю відбувається акція протесту проти з'їзду суддів, на якому планують призначити нових членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та суддю Конституційного суду (КСУ)

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Прихильники Стерненка пікетують з’їзд су…
Фото: Скріншот

Транслює захід громадська організація Центр протидії корупції (ЦПК), повідомляє Depo.Київ.

Прихильників засудженого активіста Сергія Стерненка прийшли до Президент готелю, де відбувається з'їзд суддів. Вони закликають не проводити з’їзд суддів до зміни правил добору членів ВРП і КСУ.

За їхніми словами, саме недосконала процедура призначення членів цих органів призвела до конституційної кризи, уможливила винесення свавільного вироку Сергію Стерненку та інші політичні ув’язнення в Україні. 

Біля входу в готель стоїть кордон поліції, присутні представники ЗМІ. Один з активістів стверджує, що у нього заброньовано номер в готелі і намагається умовити силовиків пропустити його всередину, йому відмовляють.

 

За що засудили Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України. Масштабні акції неодноразово відбулися й у Києві.

8 березня кількасот прихильників засудженого активіста Сергія Стерненка відмітингували біля державної дачі, де проживає президент Володимир Зеленський, і пообіцяли прийти 9 березня на З'їзд суддів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme