Радіоактивний напрямок: Понтонний міст через Прип'ять в Білорусі прокладає шлях навколо кордонів України

І нова дорога, і переправа можуть бути використані російськими військами для руху на Київ

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Радіоактивний напрямок: Понтонний міст ч…
Понтонний міст через Прип'ять (Фото: Maxar, cnn.com)

Збудований за ніч міст через Прип'ять у Поліському радіаційно-екологічному заповіднику – білоруській зоні відчуження навколо ЧАЕС – допоможе зв'язати шляхи навколо українського кордону.

Хоча в матеріалі CNN, де були опубліковані супутникові знімки з новою переправою, не надані координати, аналіз карт дозволяє стверджувати, що йдеться про ділянку Прип'яті неподалік відселеного білоруського села Довляди. Переправа наведена на безлісій частині берега в 600 метрах від закинутої автодороги Хойники – Довляди – Олександрівка, яка тягнеться відселеною зоною вздовж білорусько-українського кордону, періодично його перетинаючи. На захід цей шлях веде до відселеного смт Вільча (вже на українському боці), від якого далі на захід відходить дорога на Овруч (можливий розвиток руху у Коростенському напрямку). На південний схід, в обхід покинутого Польського, а далі через Іванків і Димер – на Київ. Це вже придатна до житла територія з розвинутою, зокрема і дорожньою, інфраструктурою.

Від самих Довлядів є дорога до кордону з українською Зону відчуження (5 км) і далі на Прип'ять (близько 16 км).

Зазначимо, що дорога Хойники – Довляди – Олександрівка має дві ділянки і розірвана заплавою Прип'яті. Нова переправа фактично дозволяє їх з'єднати. Відстань між двома ділянками складає близько 1,3 км. Напрямок на північ веде через відселені землі вглиб білоруської території.

Міст через Прип"ять в Білорусі

Фото: Maxar, cnn.com

Міст через Прип"ять в Білорусі

Розташування переправи (червоне) і фрагменту дороги Хойники – Довляди – Олександрівка (жовте)

Міст через Прип"ять в Білорусі

Розташування переправи (червоне), фрагменту дороги Хойники – Довляди – Олександрівка (жовте) та шляху від Довлядів до українського кордону (жовтогаряче)

Хоча біля мосту не було помічено скупчення бронетехніки, російські війська були розгорнуті на передових позиціях приблизно в 120 км на схід, і один конвой був помічений на дорозі, що веде в цей район.

Нагадаємо, 10 лютого розпочалися російсько-білоруські військові навчання "Союзна рішучість-2022". Навчання триватимуть до 20 лютого. 

Після попереджень західних розвідок про можливий російський наступ на Україну, запланований на 16 лютого, на Росії заявили про відведення військ від кордону України. Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков наголосив, що підрозділи Південного та Західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали навантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух у свої військові гарнізони.

Однак підтверджень того, що Росія справді відводить війська наразі немає. Президент України Володимир Зеленський також заявив, що наразі не спостерігається відведення російських військ поблизу кордонів з Україною. 

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що розвідка не зафіксувала доказів відведення російських військ від наших кордонів. За його словами, влада України повірить у наміри Росії йти до деескалації, коли Москва виведе свої війська, техніку та озброєння від українських кордонів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme