Реконструкція по-київськи: Як в Кличка нищать черговий 118-річний будинок (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Два будинки на вулиці Тургенівській – точніше те, що від них лишилося – добре відомі тим, хто цікавиться старовиною Києва

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Реконструкція по-київськи: Як в Кличка н…

Столична старовина продовжує зникати з вулиць Києва. Цього разу "під ніж" забудовників пішов будинок по вулиці Тургенівській, 17. Роботи зі знесення споруди, що довгі роки стояла покинутою й занедбаною, почалися напередодні – фоторепортаж з місця події виклав на своїй сторінці користувач Facebook Антон Короб. Він же нагадав і історію цього колись величного "мерця".

Як пише Короб, цей неоренесансний чотириповерховий будинок був зведений у 1901-1902 роках на замовлення заможного селянина Івана Ребізова, власника сусідньої споруди під №15 (до наших днів не збереглася). Автором проекту виступив відомий київський архітектор пруського походження Мартін Клуг, пік діяльності якого припав якраз на кінець ХІХ та на перше десятиліття ХХ століття.

За переказами старожилів, до Жовтневого перевороту в будинку жили вищі офіцерські чини тодішньої російської армії. Чи дійсно це так – питання до істориків, але сусідній триповерховий будинок – під № 19 – був побудований в 1898-му на замовлення капітана Рутковського, тож версія про "офіцерське" минуле не позбавлена певного підгрунтя.

Власне, саме обидва будинки для сучасних киян завжди були "братами" – разом вони стояли пусткою посеред Тургенівської, разом вони і продавалися. Єдине що будинок Рутковського мав статус пам'ятки архітектури місцевого значення (що не завадило довести його до аварійного стану), а будинок під №17 був позбавлений статусу щойно виявленої пам'ятки. Власне, і стан його був помітно гірший: від колишньої краси лишилися тільки стіни із залишками нарядного декору, позаяк дах і перекриття обвалилися, від внутрішнього декору також нічого не лишилося.

Про Тургенівську – з 24:55 /Відео: "Радіо Свобода"

За радянських часів це були звичайні житлові будинки. Ще в 1980-ті їх почали відселяти, аби поставити на реконструкцію, але не судилося. В 2001 році вони були передані "Українській індустріальній групі", яку, за даними, зокрема, програми "Схеми", пов'язують з міністром палива та енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким. Міністр втік, але справа його, вочевидь, живе і чудово почувається

Скрін з сайту Domik.ua

Донедавна на будинку висів банер про продаж. В інтернеті також можна знайти відповідні оголошення. Два роки тому за обидва будинки разом з земельною ділянкою у 0,0449 га хотіли 2 млн доларів. "Друга будівля виступає інвестором з відновлення. За реконструкції і реставрації цих будівель планується надбудова додаткових поверхів і пристосування їх під будівлі адміністративно-побутовго призначення", – йдеться в оголошенні.

"Реконструкція і реставрація" почалася саме з будинку під №17, причому першим ділом забудовник взявся трощити саме фасад. На ранок 15 лютого останній поверх вже був знищений, робітники трощили 3-й поверх. Жодних інформаційних щитів на об'єкті не помічено.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme