СБУ — без спецквитків, а медиків та вчителів виганяють: Як працює громадський транспорт у Києві

Правоохоронці, які запускають у транспорт, самі не визначилися, чи перший день обмеження на проїзд достатньо довідки з роботи та службового посвідчення, чи зайти до транспорту можна тільки зі спецквитком

СБУ — без спецквитків, а медиків та вчит…
Фото: Depo.Київ

З понеділка, 23 березня, у Києві почали діяти спецправила для проїзду у громадському транспорті, але не усі пасажири встигли отримати спецквитки. Журналіст Depo.Київ перервав домашній карантин і "вийшов в поле", аби перевірити, як працює режим спецперепусток у громадському транспорті. 

Підходимо до зупинки трамваю, який курсує зазвичай за маршрутом №28, але зараз його подовжили від проспекту Романа Шухевича до станції метро "Позняки". На зупинці стоять кілька людей. Відкриваються двері трамваю, і на вході пасажирів вже зустрічає поліцейський. Трохи осторонь стоїть боєць "Муніципальної варти". Одразу відбувається перевірка спецквитків, які тепер видають працівникам поліції, медикам та комунальникам. І тут одразу починається катавасія. Дві жінки стверджують, що не встигли отримати спецквитки. Одна жінка каже, що працює у школі, а інша – в поліклініці. Поліцейський починає розповідати, що дозвіл на проїзд у транспорті надається лише за спецквитком, а в кого його немає – має сидіти вдома. Уся дискусія розтягується на кілька хвилин, а трамвай увесь цей час стоїть на місці з відчиненими дверима. До розмови підключається водій трамваю, який теж каже, що не впустить до салону людей без спеціальних квитків.

Зрештою жінки починають телефонувати своєму начальству. Мовляв, нехай керівники підтвердять, що вони працюють у поліклініці та в школі. Проте поліцейський навідріз відмовляється брати слухавку. Не робить цього також водій. Проте пасажирки ведуть активну розмову зі своїми начальникам по телефону.

У салоні трамваю тим часом перебуває лише кілька осіб. Туди також зайшов хлопець, який показав копу та водієві трамваю якусь перепустку. Жінки продовжують наполягати, щоб їх запустили до салону. В якийсь момент копу це починає набридати, і він просто виштовхує одну з жінок на вулицю. Причому жінка, якби не втрималась на ногах, могла просто впасти. Двері трамваю зачиняються, він їде геть. Жінок, які наполягали на тому, що вони працюють в поліклініці та в школі, "на борт" так і не взяли.

Ми ж йдемо на зупинку, що розміщена на початку проспекту Маяковського. Зазвичай тут дуже велике скупчення тролейбусів. Проте зранку 23 березня тут ніякого транспорту немає. До зупинки під’їжджає автобус маршруту №114. Його очікують близько п’яти пасажирів. Двері відчиняються, на вході вже стоїть поліцейський. Пасажири починають надавати якісь довідки з роботи. Тут вже копи кажуть, що в перший день нововведень будуть брати до уваги навіть довідки з роботи, але вже із завтрашнього дня – тільки спецквитки на проїзд. До копа підходить чоловік, який каже, що працює у Службі безпеки України. Мовляв, не отримав ще спецквиток. Поліцейський каже, що поки представникам СБУ можна проїхати за посвідченням, але вже 24 березня – лише за спецквитком. Зрештою з п’яти пасажирів на автобусі №114 поїхало лише двоє.

Так і працює громадський транспорт столиці. Розпорядження про спецпроїзд видали у суботу, 21 березня, але не усі комунальники та медики встигли отримати спецквитки на проїзд у громадському транспорті. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme