Не треба поспіху: Що киянам робити із шаленими платіжками за газ

Мешканці столиці із жахом дивляться на платіжки за газ, які "поважчали" втричі у порівнянні з оплатою минулого місяця

Не треба поспіху: Що киянам робити із ша…

Соціальні мережі просто розриває від коментарів киян щодо останніх нарахувань за газ. Наприклад, ще минулого місяця містяни сплачували за блакитне паливо трохи більше 110 гривень, якщо в квартирі з газовою плитою було прописано чотири особи, а тепер у платіжках вказують суму більш ніж у 400 гривень. Ще більше не пощастило мешканцям будинків, де окрім газової плити є газова колонка для нагрівання води. Тепер таким абонентам нараховують за газ більше 800 гривень, якщо у помешканні прописано чотири особи, хоча ще минулого місяця було трохи більше 350 гривень.

Газовики пояснюють усе тим, що наприкінці минулого року суд скасував постанову Кабміну від 23 березня 2016 року, згідно з якою були встановлені норми споживання газу. Тобто до останнього часу норма споживання газу на одну особу складала 3,3 "куба", якщо у квартирі є газова плита і гаряча вода подається централізовано. Якщо ж у помешканні була газова плита і водонагрівач на газу, то на одну особу норми споживання газу складали 10,5 кубічного метра на місяць. Наприклад, на сайті компанії "Київгазенерджі", якій кияни сплачують за газ, вказано, що після рішення суду щодо скасування постанови Кабміну начебто діють норми споживання газу, затверджені у 1996 році. Тому газовики взялися нараховувати по 9,8 "куба" газу на одну людину, якщо у квартирі є газова плита і по 23,6 "куба", якщо є ще газовий водонагрівач. Звідси й усі ці шалені платіжки за блакитне паливо.

Втім, фахівці радять поки не поспішати зі сплатою захмарних рахунків. Наприклад, директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко у коментарі Depo.Київ заявив, що скасування норм споживання газу у 3,3 "куба" на людину не означає автоматичного повернення до норми у 9,8 куб. м. "Для того щоб встановити норми споживання газу на рівні у 9,8 кубічного метра є визначена законом процедура. Має бути нова постанова Кабінету міністрів, де цей норматив затверджується. Те, що суд скасував 3,3 "куба" на особу, зовсім не означає, що автоматично встановлюється 9,8 "куба" на одного споживача", - каже експерт.

На його думку, якщо суд скасував чинне рішення Кабміну про норми газу, то потрібно було встановити алгоритм нарахувань після цього. Наприклад, суд міг би звернутися до Кабміну, щоб була ухвалена нова постанова про норми споживання газу. "Зараз виник вакуум і невизначеність, а газові компанії цим скористалися. Більше того, знайдуться люди, які сплатять за газ втричі дорожче. Звичайно, ці гроші нікуди не дінуться, і як тільки буде затверджено нові норми споживання газу, то гроші, напевно, підуть в рахунок наступних платежів. Але коли це буде – невідомо", - резюмує Сергієнко.

У свою чергу, у столичній мерії поки лише обіцяють розібратися у ситуації із шаленими платіжками за газ. Голова комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимир Бондаренко заявив Depo.Київ, що у понеділок, 21 січня, вони будуть розглядати це питання. Тож, запевнив він, як мінімум до понеділка кияни можуть почекати зі сплатою завищених нарахувань за газ.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme