СЕС: поки вода у Києві безпечна, але існує загроза забруднення

У Головному управлінні держсанепідемслужби в м. Києві бачать загрозу можливого забруднення води через Дніпровський водозабір, проте наразі вода у столиці відповідає стандартам

СЕС: поки вода у Києві безпечна, але існ…

Про це заявив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан, коментуючи ситуацію з можливим забрудненням Десни через міндобрива, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Укрінформ.

"Ми моніторимо ситуацію щодня, ситуація у нас задовільна, повністю вода відповідає стандартам. У нас більш проблемне питання можливого забруднення води через Дніпровський водозабір. Щодо пропорційної складової, то майже 30-40% води надходить з Десни. Питома вага основної води - це Дніпро. У нас є проблемне питання щодо забруднення Дніпровського водозабору в місті, тому що у Вишгороді, де існує гирло водозабору, працює близько 40 підприємств, які здійснюють несанкціоновані викиди в Дніпро і можуть забруднити воду. Тому це питання дійсно на сьогодні проблемне і потребує узгодження на рівні адміністрації як Києва, так і Київської області", - сказав Рубан.

Зокрема він зазначив, що у випадку потрапляння у воду хімічних чи біологічних речовин Київводоканал здійснить відповідні запобіжні кроки.

"Якщо потрапляють якісь хімічні, біологічні речовини, одразу моніториться Київводоканалом ситуація, і така вода не надходить в обіг. Також здійснюється недопущення потрапляння будь-яких хімічних, біологічних речовин у місця водозабору", - додав він.

Зазначимо, ПАТ "Київводоканал" повідомив у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння міндобрив у Десну.

Нагадаємо, воду у Деснянському водозаборі можуть отруїти азотними добривами.

"Мешканці села Новосілки під Києвом б'ють на сполох: невідомі розорали 500 гектарів заплавних луків поблизу Десни у 10 кілометрах вище Деснянського водозабору. У деяких місцях сільгоспроботи ведуться на відстані 15 метрів від берега річки. На сьогодні поблизу розореної заплави просто неба розміщено 60 тонн азотних добрив, які незабаром вноситимуться у ґрунт", - сказав активіст Національного екологічного центру Олександр Соколенко.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme