Сезон черешні в Києві: ТОП-7 правил при купівлі ягоди

Настає час, коли на столичних ринках і прилавках маркетів з'являється всіма улюблена черешня.  Яскраві, пружні, соковиті плоди самі просяться до рота 

Сезон черешні в Києві: ТОП-7 правил при…

Черешня – це літні ласощі, які вже незабаром будуть доступні усім українцям, але як правильно обрати ягоду, аби вона принесла користь організму? Про це вам розповість Depo.Київ.

Але почнемо з початку, як то кажуть. Отже:  всю черешню можна поділити на 3 види: ранньостигла (кінець травня-початок червня), середньостигла (червень) та пізньостигла (липень).

"Травнева" ("Скороспілки") —  25-30 травня. Плоди середньої крупності — 5 г (як 25-копійчана монета в діаметрі), округло-серцеподібної форми, червоного кольору, кисло-солодкого смаку.

"Мелітопольська рання" — 25-31 травня. Плоди середні, одного розміру, плоскі, злегка горбисті. Шкірочка тонка, міцна, червона, блискуча, легко знімається. М’якоть червона, з білими прожилками, середньої щільності, соковита, солодкого смаку з легкою кислинкою.

"Присадибна" — 1-10 червня. Плоди крупні, вага –6-8 г (як монетка 5 копійок в діаметрі і більше), округло-серцеподібної форми, з яскраво вираженою борозенкою. Основне забарвлення жовте з яскраво-червоним рум’янцем. М’якоть ніжна, соковита, солодка.

"Валерій Чкалов" — 1-14 червня. Плоди серцеподібної форми, темно-червоного, майже чорного забарвлення, на верхівці плоду є сіра точка, в борозенці – горбок. Сік і м’якоть плодів пофарбовані в інтенсивний червоний колір, плоди дуже солодкі.

А тепер до порад, які допоможуть обрати смачну черешню: 

1. Купуйте черешню в розпал сезону, зазвичай в червні — липні. У цей час ягоди будуть і дешевше, і смачніше.

2. Показником хорошої продукції вважається відмінний зовнішній вигляд ягід і стан плодоніжок. Сухі втратили колір плодоніжки повідають про те, що черешня (як і вишня) довго зберігалися або вже перезріли. У свіжої черешні високої якості плодоніжки зелені і пружні. Огляньте продукцію уважно, чи немає вм'ятин, порізів або м'яких місць на шкірці. З-за цього ягоди гниють швидше, до того ж це одна з ознак того, що черешня перезріла.

3. Наявність корисних і поживних речовин залежить безпосередньо від кольору черешні. Чим темніше ягоди, тим вони більш насичені цукрами, каротиноїдами, антоціанами і органічними кислотами. При гіпертонії темно-червона і чорна черешня є лікувальною; в рожевих плодах — велика кількість життєво необхідного вітаміну С.

4. Черешня при купівлі повинна бути сухою, щільною, блискучою і не давленной. Не соромтеся понюхати продукцію — запах бродіння говорить про те, що черешня несвіжа.

5. Покрутіть черешню кінчиками пальців — її поверхня повинна бути сильною і пружною.

6. Не купуйте черешню, що лежить поруч з зіпсованої, тому велика ймовірність, що ягоди зіпсуються швидше, або що вже зіпсувалися.

7. Перевіряйте на ринках у продавців бланк "експертного висновку", який видається після перевірки якості продукції на один день. У графі "результати" в цьому бланку повинно стояти "доброякісно". Це єдино вірний спосіб зрозуміти, якісний продукт ви купуєте.

Скільки можна з'їсти черешні?

Безумовно, їсти черешню можна і кілограмами. Однак рекомендується вживати її невеликими порціями по 300 г кілька разів на день. Не поспішайте і не ковтайте пригорщами, смакуйте кожну ягідку, так ви вбережете себе від здуття живота. У черешні мало протипоказань, від неї доведеться відмовитися людям з порушенням прохідності кишечника (спайкова хвороба), щоб не посилити захворювання.

Довідка.  Черешня — перший річний вітамін, який має речовинами, дозволяють зберігати шкіру в тонусі, не дати їй старіти. В ній є вітамін Е, антиоксиданти, мідь, аскорбінова кислота і вітамін Р. Черешня зміцнює стінки кровоносних судин, її називають еліксиром молодості. Косметологи рекомендують робити в сезон регулярні черешневі маски, які мають тонізуючим ефектом.

Нагадаємо, що цьогорічний врожай черешні в Україні може стати рекордним за всю історію. Фахівці прогнозують, що експорт може перевищити 5 тисяч тонн.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme