Шик під час карантину: Як Кличко виписав своїм чиновникам надбавки під 200% до окладу

Під час "ковідного простою" більшість приватних компаній столиці досить серйозно урізали зарплатні відомості своїх працівників, але у чиновників столиці мерії зовсім інша реальність у цьому питанні
 

Шик під час карантину: Як Кличко виписав…
Фото: Пресслужба КМДА

Ще півтора місяця тому, після перших двох тижнів карантину, мер Кличко заявляв, що Київ за місяць втрачає більш ніж півтора мільярда гривень через обмеження, що були запровадженні у зв’язку з коронавірусом. Також мер вже неодноразово заявляв, що в таких умовах місто має економити кожну копійку. Це було заявлено на тлі того, що дуже багато кияни взагалі залишились без роботи і перейшли в режим суворої економії.

Разом з тим, мер Кличко чомусь подумав, що його підлеглі, а йдеться про директорів різноманітних департаментів Київської міської державної адміністрації, працюють просто до сьомого поту під час карантину. Своїм розпорядженням мер Кличко вирішив ощасливити чиновників КМДА, виділивши їм шалені надбавки за інтенсивність праці. Звісно, в надбавках немає нічого поганого, це не заборонено законом. І раніше мер також виписував такі надбавки, але то було в межах 20-50% від посадового окладу. Проте під час карантину Кличко вирішив просто озолотити чиновників мерії за роботу у квітні. Так, наприклад, директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург отримала 90% надбавки. Посаду вона обіймає з осені 2017 року, а до того працювала чиновником у Дніпрі. Того ж 2017 року, але влітку, за кілька місяців до призначення в КМДА, Валентина Гінзбург придбала квартиру у столиці, яка коштувала їй понад мільйон гривень. Загалом родину чиновниці важко назвати такою, що живе виключно на зарплату. Декларація Валентини Гінзбург є досить "пухкенькою" як для жінки, що усю свою кар’єру працювала у бюджетній сфері. Наприклад, з 2007 до 2015 року вона була очільницею Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації, а з 1988 до 2007 року працювала на різних посадах у лікарнях та управління охорони здоров’я Дніпра та області. Валентина Гінзбург у минулій декларації вказувала, що у готівці тримає 23 тис. доларів та 95 тис. гривень. Чоловік чиновниці мав 13 тис. доларів готівки та 80 тис. гривень.

Ще більше пощастило директору Департаменту комунальної власності Андрію Гудзю. Кличко нарахував йому 100% надбавки до посадового окладу. Чиновник є далеко не бідною людиною. Згідно його декларації, що він подавав минулого року, в нього є дві квартири у Києві на 120 та 68 квадратних метрів. До того ж в нього є дві земельні ділянки, одна з яких площею одна тисяча квадратних метрів у Вишгородському районі. Ще одна земельна ділянка, теж на тисячу квадратних метрів, розташована у Києво-Святошинському райони. За 2018 рік чиновник заробив близько 500 тисяч гривень, працюючи в КМДА. В готівці він тримав 300 тисяч гривень, а його дружина – ще 320 тисяч гривень.

Також мер Кличко дуже гарно оцінив роботу директора Департаменту міського благоустрою Олексія Кулеби. Саме цей Департамент фактично курує знесення та встановлення МАФів у столиці. За квітень чиновник отримав 160% надбавки до посадового окладу. Про те, як працюють представники міського благоустрою, Depo.Київ писав нещодавно, коли на столичній Троєщині майже місяць комунальники не могли прибрати після себе будівельне сміття, яке залишилось після демонтажу кількох магазинів. 

Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк отримав 120% надбавки до посадового окладу. Минулого року цей чиновник подавав дуже "смачну" декларацію, в якій була квартира у столиці на 119 квадратних метрів, а в Чернівецькій області на нього записано половину житлового будинку площею майже 500 квадратних метрів. А от з купівлею автомобілів чиновнику дуже щастить, адже у 2016 році він придбав "Мерседес S600" 2009 року випуску за ціною у 140 тисяч гривень. Хоча на той час стільки коштував "Ланос" у пристойному стані. У декларації, яку Никоряк подавав минулого року, він вказав, що користується дуже дорогим "Мерседесом S63 AMG" 2014 року випуску.

Кличко не забув оцінити і роботу директора Департаменту земельних ресурсів Петра Оленича, якому виписав надбавку у 130% від посадового окладу. Минулого року чиновник подавав декларацію, в якій вказував, що має аж чотири земельні ділянки у Броварському районі. Площа усіх ділянок складає 6 тисяч квадратних метрів. Також чиновник на той час тримав у готівці 35 тисяч доларів і 81 тисячу доларів мала його дружина.

Крім цього, перепала надбавка у розмірі 90% до посадового окладу головному архітектору столиці Олександрові Свистунову. Минулого року у своїй декларації чиновник вказував величезну квартиру у столиці площею 130 квадратних метрів. У 2017 році він придбав позашляховик за півтора мільйони гривень. Також Свистунов декларував 40 тисяч доларів та 80 тисяч гривень у готівці. У дружини головного архітектора столиці було більше 40 тисяч доларів готівки.

Але є більші рекордсмени за рівнем надбавок до окладу. Наприклад, заступниця директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, а за сумісництвом – начальник управління торгівлі та побуту Валентина Попович отримала надбавку за інтенсивність праці одразу у розмірі 188% до посадового окладу. Хоча, наприклад, у квітні ринки у столиці взагалі не працювали. Та й більшість магазинів були на замку, окрім продуктових. Саме за квітень чиновниця отримала таку надбавку.

Слід зазначити, що посадовий оклад більшості директорів Департаменті складає близько 10-12 тисяч гривень. Таким чином, надбавки у розмірі 120-180% до посадових окладів – це суми у 12-20 тисяч гривень. Не слід забувати, що окрім окладу та надбвок до них усі чиновники вищої когорти отримують матеріальну допомогу та різноманітні премії. Якщо брати до уваги декларації більшості директорів Департаменті КМДА, то в них вони записують заробітну плату за рік у розмірі близько 500 тисяч гривень. Тобто за місяць ці чиновники отримують близько 40 тисяч гривень, а ще більшість з них мають інші чималі статки та нерухомість. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"