"Скандальні подарунки": У Києві під загрозою знищення опинилися пам'ятки архітектури

У Києві позбавили статусу об'єкта культурної спадщини пам'ятник архітектури початку ХХ століття - дачний будиночок на проспекті Перемоги, 130/1, що у Святошинському районі

"Скандальні подарунки": У Києві під загр…

Про це у "Фейсбуці" написала історик архітектури, співробітник Київського науково-методичного центру з охорони пам'яток Олена Мокроусова, інформує інформує Depo.Київ.

Так, охоронний статус був знятий з будинку напередодні Нового року, 28 грудня 2019 року.

"В історичній місцевості Святошин, на проспекті Перемоги, 130/1 поки існує один з чотирьох збережених пам'яток дачної архітектури. Він був нещодавно виявленим об'єктом культурної спадщини, але називався "Києво-Святошинське бюро технічної інвентаризації". У 2017 році він був запропонований для внесення до Реєстру нерухомих пам'яток з усією необхідною обліковою документацією. Попередня експертна комісія визнала його гідним для занесення до Реєстру. Але питання затягнулося до кінця 2019 року", — написала Мокроусова.

За її словами, на місці будинку зросте чергова багатоповерхівка. "Ми знаємо власника цього будинку (не будемо називати прізвища, нехай цим займаються відповідні органи), знаємо, як він намагався з допомогою деяких професійних установ (ми їх теж знаємо) та їх експертних висновків зняти статус з дому без висновків Міністерства культури. Департамент охорони культурної спадщини категорично відмовився це робити. Очевидно, власник свого добився", — додала вона.

Крім того Мокроусова додала, що на межі знищення знаходиться ще один примітний дачний особняк початку ХХ століття. "Така ж доля цілком можливо може спіткати дачний будинок на вулиці Львівській, 80. Здається,теж ведуться відповідні "переговори"", - підсумувала вона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"