Скандальний магазин на Грушевського, де знищили графіті, обіцяють "виселити"

Договір оренди будівлі на вулиці Грушевського магазином "Емпоріум" не продовжуватимуть, а можливо, й розірвуть

Про це заявив директор Інституту української мови Національної академії наук Павло Гриценко, який є орендодавцем даного приміщення, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Укрінформ.

"Ми далі не пролонгуємо цієї угоди. Але є юридичні засади, на підставі чого ми можемо розірвати (договір оренди — ред.). Продовження оренди не буде", - сказав Гриценко.

Він підкреслив, що рішення про розірвання договору оренди може бути прийнято тільки після зустрічі із власником магазину, із яким, за його словами, поки що розмови на цю тему не було.

Водночас Гриценко проінформував, що наявний договір передбачає оренду приміщення "Емпоріумом" до кінця року, але додав, що зараз, магазин, "очевидно, буде з'їжджати".

Разом з тим, Гриценко наголосив, що ані Національна академія наук, ані Інститут історії України НАН та Інститут української мови НАН як власники будівлі, не давали дозволу на знищення графіті часів Революції Гідності на фасаді.

"Ніяких вказівок ані з Академії наук, ані з утримувача цього будинку – Інституту історії, ані від нашого Інституту на те, щоб приводити, як кажуть, у порядок стіни, тобто змивати чи замальовувати їх, не було. Це відбувалося у вихідні, ніхто не інформував попередньо, що буде така акція", - сказав Гриценко.

Він додав, що магазин орендує "площу внутрішню, а не зовнішню".

"Фасад належить назагал всьому приміщенню і втручатися у вигляд фасаду й таке інше – це орендарі взяли на себе значно більше права, ніж мали", - запевнив директор Інституту української мови.

Додамо, що Печерське управління поліції у Києві зареєструвало кримінальне провадження через розгром входу магазину на Грушевського, на стінах якого перед тим стерли знамениті графіті часів Майдану.

Нагадаємо, 3 вересня в магазині, власник якого змив графітті часів Майдану, побили вікна. А міністр культури Євген Нищук розкритикував знищення графіті на Грушевського і вже пообіцяв зустрітися із столичною владою, щоб зберегти інші об'єкти часів Революції Гідності.

Генпрокурор Луценко пообіцяв власникам "Емпоріуму", які знищили графіті на Грушевського, "ретельні перевірки".

Читайте також: Знищення графіті на Грушевського (ХРОНІКА)

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme