Скільки коштує переселити посольство Росії на проспект Нємцова

Столичні чиновники все ще думають, як насолити посольству Росії, перейменувавши вулицю, де воно розміщено

Скільки коштує переселити посольство Рос…

Depo.Київ розібрався, скільки коштує для міського бюджету таке задоволення.

Днями мер Кличко під час розмови з донькою вбитого Бориса Нємцова заявив їй, що невдовзі одна зі столичних вулиць буде перейменована на честь російського опозиціонера. Кличко навіть сам обрав "жертву" - столичний Повітрофлотський проспект.

Втім, виявилося, що у комісії Київради з питань культури це питання взагалі не розглядалося, а без її згоди перейменування практично неможливе.

За словами голови цієї комісії Володимира Бондаренка, розглядалися пропозиції стосовно перейменування Повітрофлотського проспекту у Героїв Небесної сотні, або Степана Бандери.

"Втім усі ці питання прив`язуються до декомунізації, а Повітрофлотський проспект не несе якогось комуністичного навантаження, - розповів Depo.Київ Володимир Бондаренко. - Уся гра йде навколо посольства Росії, яке розміщене на цьому проспекті. От усі й думають, як дошкулити росіянам, щоб вони кожного дня отримували пошту, наприклад, на адресу: проспект Степана Бандери. А пропозицій, щоб це був проспект Нємцова взагалі не було".

На думку Бондаренка, питання з перейменування Повітрофлотського проспекту взагалі треба притримати, адже набагато важливіше змінити назву вулиці Московської, Московської площі та інших вулиць, пов`язаних з країною-агресором і радянським минулим.

У свою чергу колишній очільник столиці Іван Салій взагалі відмовився коментувати ініціативу з проспектом Нємцова.

"Нехай краще дороги ремонтують, а не вулиці перейменовують", - заявив Салій.
Як би там не було, але кияни вже розділилися на два табори: одні підтримують перейменування Повітрофлотського проспекту, інші - ні.

І у тих, хто проти один важливий аргумент: гроші, які потрібно витратити з міського бюджету на перейменування.

Проте за словами директора "Інституту міста" Олександра Сергієнка, це не така велика стаття витрат для бюджету столиці.

"Як правило найбільшою витратою є меморіальна дошка, яку потрібно відкрити, щоб люди знали на честь кого названа вулиця. Але зазвичай для таких справ столична влада знаходить меценатів, які за свої гроші виготовляють таку дошку. Та й коштує вона не надто багато", - зазначає Сергієнко.

З іншого боку, на кожному будинку потрібно замінити табличку з назвою вулиці.
На Повітрофлотському проспекті розташовано близько 100 будівель, які потребують заміни табличок. В Інтернеті є безліч фірм, які займаються їх виготовленням. Одна табличка коштує приблизно 300-400 гривень. Виходить на усю операцію під назвою "Заміна таблички на Повітрофлотському проспекті" потрібно витратити близько 30-40 тисяч гривень. Погодьтеся, сума для бюджету Києва більш ніж підйомна.

Ще одна проблема - заміна вказівників вулиць для водіїв. Втім, директор "Інституту міста" й тут знаходить вихід, щоб зекономити бюджетні гроші.
Наразі майже усі вказівники у столиці йдуть з рекламою торговельних центрів чи якихось приватних фірм. Разом з інформацією про те, як доїхати до певної вулиці вказується маршрут до ТРЦ чи адвокатської контори. Усі ці витрати й покривають бізнесмени.

Але незручності з перейменуванням все ж будуть у киян, які мешкають в будинках на проспекті Повітрофлотському. Треба буде переоформити прописку у паспорті, а приватним фірмам взагалі "переписати" безліч документів, адже та ж пошта від державних органів повинна надходити за новою адресу.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme