Старі "Жигулі" і квартира за 16 гривень: Як живуть "наглядачі" за ЖЕДами Києва

Чиновники, які є головними над начальниками житлово-експлуатаційних дільниць, живуть далеко не на одну зарплату, хоча не цураються і "поприбіднятися"

У столиці вже давно немає звичних "ЖЕКів", а замість них запровадили так звані житлово-експлуатаційні дільниці. У кожному з десяти районів Києва є своя керуюча компанія з обслуговування житлового фонду і саме цим комунальним підприємствам підпорядковуються житлово-експлуатаційні дільниці. Тому Depo.Київ вирішив дослідити декларації директорів цих комунальних підприємств, яких є десять.

Наталія Латанюк, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району"

Згідно декларації чиновниці, у 2016 році вона стала власницею третини квартири у столиці, яка коштувала майже 2,5 мільйона гривень. Чоловікові Наталії Латанюк пощастило ще більше, адже у 2012 році він за вісім тисяч гривень став власником половини квартири на 50 "квадратів" у столиці. Також у власності чиновниці є ще третина квартири площею більше 100 квадратних метрів. За це вона у 2013 році заплатила майже 900 тисяч гривень

Якщо вірити декларації, головна по ЖЕДах Голосіївського району має "ВАЗ 2107" 2004 року випуску. Чоловік чиновниці катається на позашляховику Jeep Compass 2012 року випуску. За минулий рік Наталія Латанюк заробила на своїй посаді більше 700 тисяч гривень. Її чоловік за минулий рік отримав пенсії майже на 100 тисяч гривень.

Ще на 320 тисяч гривень Наталія Латанюк продала нерухомого майна. У готівці чиновниця має 230 тисяч гривень. Також багато готівки тримає чоловік Наталії Латанюк – 150 тисяч гривень, 5 тисяч доларів і 3 тисячі євро.  

Андрій Солодуха, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району"

У 2012 році, згідно декларації, чиновник отримав право власності на 25% квартири площею 89 квадратних метрів у Києві. Це обійшлося йому аж у... 16 гривень. Дружина Солодухи має земельну ділянку 500 квадратних метрів у Кагарлику на Київщині. Там же дружина чиновника має будинок площею 100 "квадратів".

За минулий рік Андрій Солодуха заробив на своїй посаді 574 тисячі гривень. Дружина чиновника працює разом з ним в одному комунальному підприємстві - "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району". За минулий рік вона заробила в цьому КП майже 150 тисяч гривень.

Також у 2018 році Андрій Солодуха отримав більше 45 тисяч гривень від процентів вкладу у банку. Загалом у банку чиновник отримає майже 500 тисяч гривень на депозитах. У готівці він має 20 тисяч гривень і 5 тисяч доларів.

Ірина Бойко, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району"

Чиновниця задекларувала земельну ділянку площею 1500 квадратних метрів у Бориспільському районі на Київщині. Також в неї є гараж у столиці площею 35 квадратних метрів. Чоловік чиновниці також має у власності землі на 1500 кв. метрів у Бориспільському районі. Проте квартири у Києві у подружжя немає.

Головна по ЖЕДам Деснянського району має позашляховик "Мітсубіші" 2000 року випуску.

За минулий рік вона отримала більше 700 тисяч гривень заробітної плати. Також вона отримала страхових виплат на 48 тисяч гривень. Ніяких заощаджень вона не має.

Сергій Прогонюк, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району"

Посадовець, згідно декларації, володіє третиною квартири площею 100 "квадратів" у столиці. Також у його дружини є половина квартири площею 58 кв. метрів у Києві. Крім цього дружина Сергія Прогонюка є власницею земельної ділянки 800 квадратних метрів у Колонщині на Київщині. У самого головного по Дніпровським ЖЕДам є земельна ділянка площею 900 квадратних метрів у Фастівському районі. Дружина чиновника має у власності "Тойота Камрі" 2009 року. За минулий рік чиновник заробив на своїй посаді більше 576 тисяч гривень. Також він отримав пенсії на 106 тисяч гривень.

Людмила Сагайдак, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району"

Згідно декларації чиновниці, минулого року вона набула права власності на квартиру площею 33 "квадрати" у столиці. Автомобіля в неї немає. За минулий рік вона заробила 778 тисяч гривень. Також їй надали подарунок, який вона оцінила у 1500 гривень. Проте головна по ЖЕДам Оболонського району немає взагалі ніяких заощаджень.  

Сергій Лавриненко, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району"

Дружина чиновника має у власності половину будинку площею 70 "квадратів" у Ставищі Київської області. Там же, згідно декларації, в неї є третина іншого будинку площею 174 кв. метри. Крім цього в неї є третина квартири площею 29 "квадратів" у Ставищі. Дружина чиновника також має у власності половину земельної ділянки площею 1500 "квадратів".

За минулий рік Сергій Лавриненко заробив майже 420 тисяч гривень. Разом з дружиною вони мають готівкою 10 тисяч доларів та 45 тисяч гривень.

Арсен Крикун, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району"

Цей чиновник також не декларує житла, але має "Ауді А-4" 2014 року випуску, яку він придбав того ж року. На той час він віддав за цю машину більше 500 тисяч гривень. За минулий рік він отримав більше 550 тисяч гривень заробітної плати. У готівці чиновник тримає 170 тисяч гривень, а також 25 тисяч доларів.

Василь Григоренко, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району"

Згідно декларації цього чиновника, він не має ні автомобіля, ні житла. Проте на своїй посаді минулого року він заробив більше 850 тисяч гривень. У готівці Григоренко тримає 630 тисяч гривень. Крім цього він позичив третім особам 57 тисяч доларів і 21 тисячу євро.

Володимир Радик, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району"

У 2008 році чиновник став власником 50% будинку у столиці площею 218 "квадратів". За це майно 11 років тому він віддав 350 тисяч гривень. Згідно декларації, у тому ж році він придбав 50% земельної ділянки у столиці площею 420 квадратних метрів. За це віддав більше 100 тисяч гривень.

У 2016 році чиновник придбав "Лексус" RX 350 2008 року, за який віддав 80 тисяч гривень. Хоча на сайтах з продажу автомобілів такий самий "Лексус" 2008 року випуску навіть зараз коштує мінімум 400 тисяч гривень.

За минулий рік Володимир Радик заробив на своїй посаді майже 500 тисяч гривень. Також чиновнику видали пенсію більше 75 тисяч гривень. Крім цього йому надали матеріальну допомогу у розмірі більше чотирьох тисяч гривень. Серед заощаджень у головного по ЖЕДам району є 200 тисяч гривень готівки.

Дмитро Савченко, директор КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району"

Головний по ЖЕДам Шевченківського району має службове житло площею 40 "квадратів", яке він отримав у 2017 році. Це житло належить Київській міській раді.

Згідно декларації, за минулий рік на своїй посаді він заробив майже 400 тисяч гривень. Дружина заробила майже 250 тисяч гривень. Також головний по Шевченківським ЖЕДам продав минулого року рухоме майно на більш ніж 300 тисяч гривень. У готівці він тримає 20 тисяч доларів і 360 тисяч гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook