Спалах кору в Києві: Коли і чому вакцина може смертельно нашкодити

На жаль, кількість хворих на кір у Києві поки що не зменшується: інфекційна недуга "косить"  і дітей, і дорослих 

Спалах кору в Києві: Коли і чому вакцина…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з'являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію, інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Як переконують столичні медики, найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Але є й "підводне каміння". Тому фахівці розповіли киянам, коли і чому не можна вакцинуватись від кору.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я протипоказань до вакцинації зовсім не багато. Навіть легкі застуди з температурою до 38°С, за європейськими стандартами, не є причиною для відмови від щеплення. Вакцинацію не роблять тільки тоді, коли є високий ризик серйозної реакції та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

Отже коли вакцинація не потрібна та небезпечна:

- Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

- Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

- Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

- Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

"У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень", - йдеться в повідомленні.

Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити, нагадують медики.

Довідка. Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Нагадаємо, що станом на ранок понеділка, 22 січня, у Києві зареєстровано 121 випадок захворювання на кір.

Додамо, що тільки за вісім днів 2018 року щепилося понад 23 тисяч киян. Переважна більшість із них – діти.

Але у столиці України стали популярні фіктивні довідки про те, що дитина щеплена або перехворіла на кір.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme