Пити - не можна: Як депутати Київради забороняли киянам горілку і мріяли про нові землі

На останньому засіданні Київради депутати прийняли кілька досить цікавих рішень, що можуть змінити життя у місті
 

Пити - не можна: Як депутати Київради за…

Засідання Київради, що відбулося 27 вересня, розпочалося і майже одразу перервалося. Після того, як депутати привіталися один з одним? для різноманітних консультацій було вирішено оголосити перерву, яка затягнулася аж на півгодини.

Після перемовин до трибуни вийшов заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Петро Пантелеєв. Він почав доповідати про ситуацію з полігоном №5 біля селища Підгірці, куди звозять левову частку сміття зі столиці. Чиновник заявив, що реконструкцією полігону мали займатися ще "папєрєдніки", починаючи з 2008 року. Мовляв, сьогодні столична влада по повній опікується цим сміттєзвалищем і міркує, як будувати сміттєпереробний завод у Києві. Але депутати швидко "розкусили", чого від них хоче заступник Кличка.

Справа в тому, що два роки тому Київрада вже голосувала за так звані питання полігону №5. Тоді чиновники з мерії сподівалися, що це сміттєзвалище буде закрите з початку жовтня поточного року. А тепер депутатам запропонували проголосувати за те, щоб продовжити роботу полігону №5 ще на три роки. Столична влада вважає, що за цей час вона вже точно наведе лад зі сміттям у столиці. На що депутати з опозиційних фракцій заперечили, що так само і мер Кличко, і його команда говорили два роки тому. Але зрештою рішення про відтермінування закриття полігону №5 все ж ухвалили.

Далі у Київраді взялися за улюблене: почали жваву дискусію щодо приєднання селища Коцюбинське до Києва. Ця розмова велася давно, але нині Київрада дозріла до ідеї звернення до Верховної Ради з ініціативою приєднання селища до столиці, адже тільки парламент може змінювати межі Києва. Втім, зараз склалася ситуація, що офіційна влада Коцюбинського наче як проти будь-яких приєднань до столиці. В той же час, у березні в селищі були проведені обговорення, згідно яких трохи більше 60% місцевих мешканців висловилися за те, щоб стати киянами. Це на сьогоднішньому засіданні Київради підтвердила депутат селищної ради Коцюбинського Ольга Матюшина.

Зрештою депутати Київради погодилися проголосувати за звернення до Верховної Ради щодо можливого приєднання Коцюбинського до Києва. Проте вже за кілька хвилин депутат парламенту Геннадій Кривошея, що був присутній на засіданні, заявив, що Верховна Рада зможе розглядати питання про приєднання Коцюбинського до столиці лише у разі, якщо це підтримають більшість депутатів самого селища. Поки що такого звернення від них не надходило.

Були під час засідання Київради і досить кумедні випадки. Так під час виступу з трибуни директора Департаменту охорони здоров'я Валентини Гінзбург питання їй задав депутат від фракції "Єдність" Володимир Яловий. Він розповів, що днями по телебаченню дивився виступ виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. За словами Ялового, та розповідала, що тепер діти можуть без вагань навіть цілувати собак, адже це підвищує їхній імунітет. Крім цього, додав Яловий, міністр не бачить нічого поганого, якщо діти спатимуть з котами. Тому це дуже розхвилювало депутата Ялового і він вирішив звернутися з цим питанням до головного медика столиці Валентини Гінзбург. Це явно ввело чиновницю у ступор. Вона наче і була готова відповісти, але секретар Київради Володимир Прокопів дозволив Валентині Гінзбург взагалі нічого не відповідати на питання про поцілунки дітей з собаками.

Найцікавішим же питанням було обмеження нічного продажу алкоголю у стаціонарних магазинах столиці. Автори проекту пропонували заборонити продаж пива, вина та горілки у супермаркетах з 23:00 до 10:00. Спочатку усі депутати наче підтримали таку пропозицію. Аж поки слово не узяв екс-мер Києва Олександр Омельченко. Він похизувався, що на своєму віку вже випив стільки горілки, що мав би ходити у золоті. Після цього екс-мер заявив, що багато киян частенько їздять за місто на шашлики чи на дачу рано-вранці у суботу, а перед цими поїздками вони завжди купують алкоголь. Тобто, на думку Омельченка, киянам доведеться ламати голову, де придбати собі пляшку міцного напою зранку у суботу, щоб випити його, скажімо, ввечері. Тому він пропонує почати продаж спиртного не з 10:00, а з 8:00.

Омельченка підтримали ще кілька депутатів. Аргументи стосовно дозволу продажу спиртного з 8:00 були різними. Наприклад, депутат Ігор Баленко з промерської фракції, який є співвласником великої мережі супермаркетів, каже, що коли киянин буде їхати зранку у суботу на дачу, то купуватиме спиртне в області, а не у столиці. На думку депутата, це зменшить надходження до бюджету столиці від продажу спиртного. Загалом все це видавалося начебто за турботу про киян, але паралельно депутати не забували і про бізнес. Зрештою депутати все ж вирішили проголосувати за те, щоб заборонити продаж спиртного "по максимуму" - з 23:00 до 10:00. Тож незабаром вночі столиця житиме за сухим законом.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme