Стародавню вулицю, знайдену на Поштовій площі, реставрують за 334 тис грн

Через два тижні, в середині червня, над археологічними розкопками на Поштовій площі спорудять бетонне перекриття

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Сегодня".

Зазначимо, що це дозволить забудовнику продовжити будівництво торгового центру на верхньому рівні, а археологам - працювати під ним над вивченням артефактів.

Нагадаємо, у лютому цього року там знайшли старі частоколи і зруби, які виявилися вулицею стародавнього Києва XI-XIII ст.

"На щастя, знахідки засипали просто землею - але ж на інших об'єктах, траплялося, і бетоном заливали... Ми вже відібрали зразки знайденої деревини - дуба і хвойних. І приступаємо до лабораторних досліджень, під час яких визначимо найбільш підходящу методику їх консервації з подальшою реставрацією", - розповіла заступник гендиректора Науково-дослідного реставраційного центру України Тетяна Бичко.

За її словами, з таким видом робіт вони зіткнулися вперше: зазвичай центр займається реставрацією картин, ікон тощо. Тому Бичко з колегами доведеться розробити нову методику експериментальним шляхом.

"У нас вже є напрацювання, які дозволять прискорити процес висихання дерева. У печі його висушити неможливо - деформується. Ми витісняємо вологу спеціальною речовиною - поліетиленгліколем", - пояснює Бичко.

За її підрахунками, кошторис робіт складає 334 тис. грн. З них 133 підуть на матеріали та обладнання, а ще 96 тис. - на лабораторні дослідження.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook