Столична поліція затримала виборця, який сфотографував бюлетень

На виборчій дільниці №801080, що в Деснянському районі столиці, члени комісії та спостерігачі зафіксували факт фотографування виборцем свого бюлетеня. Голова комісії звернувся до поліцейських

Вони затримали ймовірного порушника та викликали слідчо-оперативну групу, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Опора. 

Правоохоронці допитали виборця, свідків і попросили видалити фото, щоб усунути порушення. Після цього слідчо-оперативна група забрала виборця у відділок.

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА склала акт про порушення, проте його погодився підписати лише один свідок.

Згідно з частиною 1 статті 7 Закону  "Про вибори Президента України", голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Крім того, відповідно до статті 159 Кримінального кодексу України, умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі,карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook