ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Столичні кіношники погоріли на "чорній" зарплаті

У Києві оперативниками Державної фіскальної служби викрито посадовців кінокомпанії, які платили акторам та знімальній групі "чорним налом"
Depo.
18 квітня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua
Столичні кіношники погоріли на "чорній" зарплаті
Столичні кіношники погоріли на "чорній" зарплаті

Про це заявив виконуючий обов'язки першого заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві Олександр Ембулатов, передає depo.ua.

За його словами, оперативники столичної податкової міліції встановили, що на одній з кіностудій поблизу Києва відбуваються зйомки великої кількості багатосерійних художніх стрічок, однак фактично в її податковій звітності зазначаються мізерні суми та податки до бюджету практично не сплачуються.

Під час подальших заходів було з'ясовано, що за зняті фільми замовники, серед яких були майже всі рейтингові телеканали, розраховувались з офшорною компанією, підконтрольною власнику кіностудії, і лише невелика частина коштів в подальшому переводилась на Україну для виплати заробітних плат та поточних розрахунків з підрядниками. Загальний обсяг коштів, переведених в готівку з використанням реквізитів підприємств-нерезидентів та використаних для оплати різноманітних послуг та виплати заробітної плати в "конвертах", протягом 2013-2015 років склав понад 100 млн. грн.

Під час обшуків, які проводились згідно відповідних рішень суду, у зловмисників вилучено бухгалтерські документи та чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність, комп'ютерну техніку та засоби зв'язку, майже 50 печаток різноманітних суб'єктів господарювання, половина з яких зареєстрована в офшорних зонах, а також готівкові грошові кошти в різних валютах на загальну суму близько 7 мільйонів гривень.

Наразі вирішується питання щодо призначення перевірки кінокомпанії з питань не відображення у податковій звітності сум отриманих доходів, а також щодо виплати заробітної плати в "конвертах".