ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Столичних водіїв лякають тотальним підвищенням цін на газ

"Перша київська асоціація скрапленого газу" заявляє про загрозу зростання цін на газ у столиці більш ніж на 30-35% через демонтажі автомобільних газозаправних пунктів, що проводяться КП "Київблагоустрій"
Depo.
21 грудня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua
Столичних водіїв лякають тотальним підвищенням цін на газ
Столичних водіїв лякають тотальним підвищенням цін на газ

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Українські новини.

Так, асоціація підкреслює, що демонтажі спрямовані проти більш як 40% АГЗП столиці і мають вибірковий характер, оскільки не зачепили жодну із станцій великих мереж АЗС (15% модулів столиці). На думку газовиків, це означає, що КП допомагає великим операторам країни монополізувати сегмент.

"Споживання бензину скорочується, а збут газу зростає щорічно приблизно на 10%. Зачистка почалася з найбільш платоспроможного міста – Києва. Замовник може бути тільки один - великі мережі АЗС, які на хвилі кризи втрачають надприбутки через падіння продажів бензинів, але декларують бажання посилитися за газом", - сказав президент ПКАСГ Олександр Приступов.

Асоціація підкреслює, що доказом замовних дій є масові порушення законодавства при ліквідації АГЗП.

"Демонтаж здійснюється без складання протоколу про адміністративне правопорушення, а також без винесення постанови про визнання особи винною у порушенні правил благоустрою Києва. КП ліквідує об'єкти без винесення припису про самостійний їх демонтаж протягом трьох днів з моменту його отримання", - зазначають юристи Асоціації, повідомляючи, що "Київблагоустрій" фактично позбавив їх конституційного права оскаржити дії з ліквідації АГЗП.

В Асоціації переконані, що зростання цін буде зумовлене усталеною безкарністю великих мереж АЗС.

"Щорічно антимонопольне відомство оголошує по кілька гучних розслідувань за цінову змову на ринках світлих нафтопродуктів. До реальних штрафів доходять одиниці справ і ті на смішні суми. І, якщо на газі середня маржа 5-10%, то на світлих нафтопродуктах, за нашими оцінками, вона близько 30-35%. Хто їм завадить задерти маржу до такого ж рівня? Сумніваємося, що антимонопольники несподівано прозріють", - йдеться у прес-релізі асоціації.

На думку учасників об'єднання: подорожчання газу на 30-35% - це оптимістичний прогноз, оскільки на ціну може негативно вплинути курс долара.

Нагадаємо, у вересні Антимонопольний комітет заявив про неодноразове завищення цін низкою мереж АЗС на дизпаливо і бензини в 2015 р. Згідно з висновками комітету, ціни, що перевищують економічно обґрунтовані рівні на 15% і вище, фіксувалися по всій країні.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ