Столичний архітектор розповів, як команда Кличка хоче звести на схилах Дніпра семиповерховий ТРЦ

Пішохідно-велосипедний міст, який зараз зводять через Володимирський узвіз, є першим етапом в цій схемі
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "bzh.life".

Зокрема, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний каже, що існує два проекти стосовно робіт біля Володимирського узвозу - сам веломіст і канатна дорога від Арки дружби народів. За словами архітектора, він бачив проект канатної дороги.

"На плані було чітко видно, що біля станції канатної дороги є сім рівнів "чогось". І це не серпантин або пандус, який веде наверх, а щось в стилі "вертолітний майданчик номер два" біля Паркової дороги, тільки в меншому масштабі", - каже архітектор.

Також фахівець каже, що такі приміщення можуть бути призначені для торгівлі та громадського харчування. Такий ТРЦ мають намір збудувати у перепаді між верхньою відміткою майданчика, на якому знаходиться Арка дружби народів, до точки, де раніше був танцмайданчик, званий в народі "Жабою" (розташовувалася біля сходів до пам'ятника Магдебурзькому праву, працювала до середини 1990-х).

"На цьому перепаді Хрещатого парку, між пішохідним обходом пагорба і його верхньої відміткою, якраз поміщається сім рівнів ТРЦ. Я особисто на пальцях перерахував ці рівні", - каже архітектор.

Проте на схилам Дніпра не можна будувати, адже це територія історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

"Відповідно до Земельного кодексу, на ній вирішуються роботи по організації транспортної інфраструктури та інженерних мереж. Будь-які інші види будівництва - кримінальне правопорушення. Підкреслю, кримінальну, а не адміністративне. Тому знайдена "чудова" схема - під виглядом транспортної споруди побудувати те, що таким не є. Саме ця схема свого часу "прокотила" при будівництві вертолітного майданчика", - резумує Духовичний.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що конгресно-виставковий центр разом із вертолітним майданчиком у центрі Києва досі можуть контролювати люди, пов'язані з екс-президентом Віктором Януковичем.

16 жовтня 2018 року сили "Нацкорпусу" захопили вертолітний майданчик Януковича, в якому знаходиться дата-центр на 2715 квадратних метрів. Таким чином, захоплено контроль над найбільшим дата-центром в Україні.

У серпні Апеляційний суд Києва наклав арешт та заборонив користуватися, розпоряджатися і відчужувати земельні ділянки площею понад 2 га і розташованих на цих ділянках об'єктах нерухомості так званого "Вертолітного майданчика Януковича".

Як відомо, після втечі Януковича у майданчика змінився власник, а ГПУ розпочала провадження, запідозривши, що кілька десятків мільйонів доларів на нього витратили незаконно – за рахунок відшкодованого НДС фіктивним підприємствам.

27 жовтня 2017 року гелікоптерний майданчик екс-президента Віктора Януковича на Парковій дорозі у Києві передано державі.

4 лютого 2019 року у Кличка стурбовані, що вертолітний майданчик у центрі Києва можуть повернути Януковичу.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook