"Стоп суддівській нечисті": Як прихильники Стерненка пікетували з’їзд суддів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У центрі Києва біля Президент готелю відбулася акція протесту прихильників засудженого активіста Сергія Стерненка проти з'їзду суддів

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Катерина Ейхман
Заступниця керівника регіональних редакцій Depo.ua, журналістка, фотографка
"Стоп суддівській нечисті": Як прихильни…
Фото: Depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ.

Прихильники засудженого активіста Сергія Стерненка прийшли до Президент готелю, де відбувається з'їзд суддів, на якому планують призначити нових членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та суддю Конституційного суду (КСУ.

Мітингарів біля Президент готелю зібралося близько 200. В руках у них димові шашки та плакати з гаслами: "Стоп суддівській нечисті", "Ви глухі чи мразі", "Аваков – чорт", "Стерненку – волю", "Сьогодні його, завтра – нас".

мітингувальники з димовими шашками

Протест біля Президент готелю

Протест проти з"їзду суддів

Біля готелю кордон з нацгвардійців, Нацполіції та поліції діалогу.

"Україна –  єдина країна Європи, де судді ховаються за спини поліції. В усіх інших країнах повага до них така велика, що вони без проблем самі ідуть, куди їм потрібно, і їм аплодують. Ось це "гарний" приклад українських суддів", – сказав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Голова ЦПК Віталій Шабунін

Поліція

Один з активістів стверджував, що забронював номер в готелі і намагався умовити силовиків пропустити його всередину, йому відмовили.

Учасники акції закликають не проводити з’їзд суддів до зміни правил добору членів ВРП і КСУ.

За їхніми словами, саме недосконала процедура призначення членів цих органів призвела до конституційної кризи, уможливила винесення свавільного вироку Сергію Стерненку та інші політичні ув’язнення в Україні. 

Плакат "Стерненку волю"

Жінка з плакатом

Вищій раді правосуддя згадують тісні зв’язки з одіозним суддею Павлом Вовком, який вже пів року тікає від НАБУ, збереження на посадах суддів Майдану, і провал суддівської переатестації. Організатори наголошують, що повноцінний перезапуск ВРП можливий винятково на новому прозорому конкурсі за вирішальної ролі міжнародних експертів. 

Подібні проблеми експерти вбачають і у процедурі призначенні суддів Конституційного Суду.

Організатори акції наголошують, що вимушені продовжувати протест, оскільки влада так і не відреагувала на вимоги суботнього протесту на Банковій та під ОГП, а законопроєкт №5068 щодо Вищої ради правосуддя, поданий президентом Зеленським – не здатний очистити ВРП від недоброчесних членів. 

"Якби Вища рада правосуддя було нормальною, то не було б проблеми з ОАСК, з вироками Стерненку, Антоненку. Проблема у суддях, які обирають таке ВРП і двох президентах з двома Верховними Радами, які це не змінили. Навіть якщо ухвалять законопроєкт у слабкій редакції, який подав Зеленський, це вже би зробило трошки ВРП кращою. Саме тому спішать обрати членів ВРП до голосування за закон. Як працює судова мафія? Діюча ВРП одноголоно не дає відсторонити або арештувати голову ОАСК Вовка. І та ж ВРП карає суддю Антикорупційного суду, який дав дозвіл на обшук в ОАСКу", – заявив Шабунін.

Учасники акції з плакатом

плакат "Аваков - чорт"

Прихильниця Стернека

Поліцейські біля входу в Президент готель

Акція називається "Ні з"їзду суддівської нечесті"

Плакат в руках учасника акції

Учасниця акції проти з"їзду суддів

Учасник акції з платкатом

Учасник Акції з плакатом проти міністра Авакова

Чоловік з дитиною на акції протесту

Акція "Ні з"їзду суддівської нечесті"

Прихильники Стерненка пікетують з’їзд суддів

Фото: Катерина Ейхман 

Зазначимо, що 4 березня відбулося позачергове засідання Ради суддів України, під час якого ухвалили рішення №11 про перенесення місця проведення з'їду суддів з приміщення Міжнародного центру культури та мистецтв Федерації профспілок України до "Президент Готелю", що на вулиці Госпітальній, 12.

Місце проведення запланованого на 9-11 березня з'їзду суддів змінено з міркувань безпеки, за рекомендацією міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

За що засудили Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України. Масштабні акції неодноразово відбулися й у Києві.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme