Тільки без паніки: У Києві зафіксували випадок коронавірусу

На щастя - це не китайський коронавірус  

Тільки без паніки: У Києві зафіксували в…

Про це йдеться у повідомленні Київського міського лабораторного центру, інформує Depo.Київ.

За результатами дослідження зразків хворих, доставлених до  вірусологічної лабораторії Державна установа "Київський міський лабораторний центр МОЗ України", підтверджено один випадок коронавірусу.

"За епідсезон 2019-2020 рр. закладами охорони здоров'я, які здійснюють дозорний епідеміологічний нагляд за хворими на грипоподібні захворювання (ГПЗ) та тяжкі ГРІ (ТГРІ), доставлено до вірусологічної лабораторії ДУ "КМЛЦ МОЗ України" 73 зразки для дослідження на грип. За результатами досліджень 67 зразків, проведених методом ПЛР, отримано 12 позитивних результатів: грип А (H1N1) - 3, грип А нетипований - 1, грип В - 3, аденовірус- 2, бокавірус - 1, коронавірус - 1 та риновірус – 1", - йдеться у звіті Центру за минулий тиждень. 

Також зазначається, що затиждень зареєстровано 10920 хворих на грип та ГРІ (за попередній тиждень - 9176), відмічається зростання захворюваності в порівнянні з попереднім тижнем на 19,0%. "Зростання відбулося за рахунок як дитячого так і дорослого населення. Дітей захворіло 6733 проти 5349 - за 3 тиждень, зростання на 25,9%, дорослих – 4187 проти 3827, зростання на 9,4%. В структурі захворюваності діти складають – 61,7%, на попередньому тижні – 58,3%", - йдеться в повідомленні.

Захворюваність серед школярів зросла на 35,6%, зареєстровано 2869 випадків, що складає 42,6% від загальної кількості захворілих дітей та 26,3% від загальної кількості осіб, які звернулися за медичною допомогою. "До закладів охорони здоров’я міста було госпіталізовано 186 осіб, із них 150 дітей", - йдеться в повідомленні. 

Додамо, що з початку епідсезону щеплено проти грипу 50972 особи, у т.ч. із групи медичного ризику – 4265, епідемічного ризику - 11045 та інших осіб – 35662. "Епіднагляд за грипом та ГРІ продовжується", - йдеться в повідоменні. 

Крім того слід зазначити, що у січні кількість захворювань на грип та ГРВІ збільшилась, проте лікарі переконані, що про епідемію наразі не йдеться. В МОЗ України прогнозують пік захворюваності на грип в останній тиждень місяця.

Пізніше у Київському міському лабораторному центрі заспокоїли киян:  коронавірус не китайський.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання. Воно може викликати тяжкі ускладнення та призвести до смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серед інших ускладнень грипу називають серцеву недостатність, що також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Лікарі рекомендують за перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і пронос) обов`язково звертатися до сімейного лікаря. У приміщенні, де є хворі на грип чи ГРВІ потрібно проводити вологе прибирання та провітрювати приміщення. Також родичам та близьким хворого радять користуватися захисними масками, триматися на відстані не менше метра від хворого. Варто пам’ятати, що вірусне захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Також трапляються випадки інфікування через побутові предмети хворого.

Нагадаємо, кількість загиблих внаслідок зараження новим типом коронавірусу в Китаї досягла 80 людей.

Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань Китаю знайшли сліди нового коронавірусу на ринку морепродуктів в УханіКитай ізолював уже 13 міст через вірус-вбивцю.

23 січня офіційно повідомили, що випадки коронавірусної інфекції, яка вперше виникла в Китаї, офіційно зареєстровано у п'яти країнах: Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США. Тим часом у мережі з'явилося відео із китайських міст, де люди падають, імовірно уражені коронавірусом, прямо на вулицях.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини. 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme