Свято директорів і трохи для міста: ТОП-10 громадських проектів, підтриманих киянами

Наразі вже можна казати про п'ятірку переможців серед так званих "великих" і "малих" проектів

  • Київ
  • 10 листопада 2017 13:00

Свято директорів і трохи для міста: ТОП-…

Вчора у Києві закінчилося визначення проектів-переможців на фінансування з "Бюджету участі". Depo.Київ проаналізував, які саме ініціативи викликали у містян найбільшу зацікавленість.

На розгляд можна було подавати "великі" та "малі" проекти. "Великі" проекти мали бюджет понад 400 тис. гривень, і для їхньої перемоги потрібно було не менше однієї тисячі голосів. Максимальний бюджет таких проектів складав два мільйони гривень. ТОП-5 у цій категорії виглядає наступним чином.

1 місце

Найбільшу кількість голосів серед усіх можливих проектів одержав проект щодо створення сучасного освітнього простору гімназії №107 "Введенська". Цей проект набрав більше 4200 голосів. Згідно з думками авторів цього проекту, у гімназії потрібно створити сприятливі умови для пізнання і всебічного розкриття талантів дітей. На усе має вистачити 1,99 млн гривень. За ці кошти планують створити нове покриття для міні-полів з футболу та баскетболу. Також мають закупити тренажери. Окрім цього, у гімназії хочуть обладнати так званий кулінарний хаб. А ще учням навчального закладу мають придбати інтерактивні дошки, ноутбуки та сучасні принтери.

2 місце

Трохи більше 3,7 тис. голосів набрав проект створення підземного музею на Поштовій площі. Під час археологічних розкопок тут знайшли цілі вулиці датовані ХІ-ХІІІ століттям. Тому створення музею дозволить зберегти усю цю історію Києва для нащадків. Майже два мільйони гривень, які потрібні на реалізацію проекту, мають спрямувати на створення конкурсного завдання. Після цього треба залучити Міжнародну спілку архітекторів та міжнародних експертів. Далі потрібно провести попередню експертизу поданих проектів і залучити міжнародне журі. А потім розпочнеться кампанія з рекламування проекту інвесторам, які за допомогою столичної влади мають створити підземний музей на Поштовій площі.

3 місце

Ті ж самі майже два мільйони гривень потрібні для капітального ремонту відділення гематології №1 Київської міської клінічної лікарні №9. Автори проекту кажуть, що у цьому закладі вже є грибок, а також старі стіни, підлога та стелі. Тому більше 3,6 тис. людей, які голосували за дану ініціативу, вважають, що капремонт відділення гематології покращить самопочуття хворих, що тут лікуються. Хоча, напевно, у попередні роки можна було б виділити з міського бюджету ці кошти, якщо стіни у лікарняному закладі вкрилися грибком.

4 місце

Також трохи більше 3,6 тис. голосів набрав проект "Київ заговорить англійською". На реалізацію цієї ініціативи потрібно 1 млн. 997 тис. гривень. Автори проекту запевняють, що за ці кошти 10 тис. киян зможуть вивчати англійську мову. Але навчання буде відбуватися онлайн за допомогою спеціальної системи. Усі бажаючі також зможуть відвідувати спеціальні розмовні клуби для закріплення вивченого.

5 місце

Майже 3,6 тис. голосів набрав проект зі створення нового приміщення для відділу реєстрації актів цивільного стану Деснянського району (РАЦС). На реалізацію цього проекту потрібно рівно два мільйони гривень. Цікаво, що автором ініціативи є колишній очільник Деснянського району та діючий депутати Київради від промерської фракції Вадим Онуфрійчук. Він вважає, що мешканцям району вкрай потрібен сучасний палац урочистих подій. Втім, не варто забувати, що приміщенням РАЦСу на у Деснянському району, як і РАЦСами інших районів, керує Головне управління юстиції у місті Києві, тобто – Міністерства юстиції. Але чому за кошти міського бюджету мають ремонтувати залу урочистих подій можна лише здогадуватися.

Так звані "малі" проекти мають бюджет не більше 400 тис. гривень, але й для переможного результату потрібно було як мінімум 400 голосів киян. ТОП-5 у цій категорії виглядає так.

1 місце

Тут лідером став проект "Русанівка – зелений острів". Автор ініціативи вважає, що потрібно розвивати для відпочинку так звану Русанівську косу у Дніпровському районі Києва. Сюди вже давно не завозили пісок, а також не очищують від водоростей місцеві місця для купання. Тому автор проекту пропонує почистити територію пляжних місць і намити туди новий пісок для забезпечення громадянам нормального відпочинку. Також звідси потрібно вивезти усе сміття. І на усе це, за попередніми розрахунками, має вистачити 400 тис. гривень. Сам проект набрав 1852 голосів.

2 місце

На другому місці – проект "Голосіїв майбутнього". Автор проекту хоче, щоб електроенергія від альтернативних джерел дала змогу освітлювати вулиці Героїв оборони та генерала Родимцева. Тому згідно ініціативи, пропонується встановлення сонячних лавок з металевими інформаційними табличками та системами автономного вуличного освітлення. Запровадження цих новітніх технологій дозволить навіть заряджати портативні електронні пристрої прямісінько на вулиці. На реалізацію даного проекту його автор хоче 390 тис. гривень, а підтримали його 1641 містян.

3 місце

Цю позицію посів проект "Ганок для гімназії "Либідь". На його реалізацію потрібно 224 тис. гривень. Проект набрав трохи більше 1500 голосів. Згідно ініціативи, потрібно відремонтувати сходи на вході до гімназії, а також замінити вікна та двері. Автор проекту каже, що наразі діти з обмеженими можливостями фактично не можуть самостійно зайти до гімназії, адже вхід у дуже поганому стані. Тому тут ще потрібно обладнати пандус.

4 місце

Трохи більше півтори тисячі голосів набрав проект з утеплення навчальних приміщень гімназії "Міленіум" №318. Навчальний заклад знаходиться на вулиці Івана Пулюя. Автор ініціативи запевняє, що минулої зими температура повітря у деяких класах складала лише 12-13 градусів. Тому люди, що підписувалися під цим проектом, хочуть, щоб стелі школи утеплили з внутрішнього боку, а не зовні. А потім вони ще хочуть зробити кругом підвісні стелі із суперсвітильниками. На усе це потрібно 399 тис. гривень.

5 місце

Цю позицію також зайняв проект для гімназії "Міленіум". Цього разу автор проекту хоче, щоб за 399 тис. гривень був проведений благоустрій даного навчального закладу. Частина гімназії та її сходи вже зруйновані, що заважає дітям відпочивати між уроками. Тому потрібно зробити ремонт території гімназії. За це було віддано майже 1400 голосів. Отак по-хитрому вчинили автори проекту. Вони просто розділили потреби гімназії на два окремі ініціативи, а не "засунули" ці бажання в один проект з більшим бюджетом, але й більшою кількістю голосів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme