ТОП-5 нових видів шахрайств у Києві

Аферисти видумують все нові способи видурювання грошей у киян

ТОП-5 нових видів шахрайств у Києві…

Depo.Київ зробив підбірку витівок аферистів, яка допоможе не стати їхніми "клієнтами".

Почнемо рейтинг з найменш шкідливих обдурювань.

5 місце – псевдоволонтери

Для усіх адекватних українців війна на сході нашої країни є справжнім лихом. Але є люди, які хочуть заробити грошей на горі людей. Наприклад, у столичному метро регулярно розгулюють так звані волонтери, які збирають гроші для переселенців та поранених бійців АТО. Втім, ще на початку року у правоохоронців виникли сумніви, що зібрані кошти доходять до адресатів. Звичайно, 5-10 гривень, які ми жертвуємо, не є такими великими грошима для більшості українців. Втім, будьте уважні, коли передаєте гроші волонтерам, адже серед них можуть бути шахраї. Бажано поцікавитися, куди саме будуть направлені ваші кошти. У волонтерів мають бути документи, що посвідчують їхню приналежність до благодійних фондів чи волонтерських рухів.

4 місце – викупити приз

Українці надто полюбляють шару, що грає з ними злий жарт. Наприклад, останнім часом на вулиці до громадян підходять кілька "представників" певних торговельних мереж.

Невідомі запевняють, що є офіційними працівниками магазинів. Далі "клієнту" розповідають, що він виявився одним щасливчиком з мільйону і виграв солідний приз. Але подарунок треба викупити за символічну плату.

Уся ця балаканина сприяє тому, що громадяни, яких "оброблюють", взагалі припиняють логічно мислити.

Потім "жертві" кажуть, що потрібно підтвердити здатність викупити приз.

Далі громадянина везуть на таксі до його будинку. Потім видурюють гроші, але сума автоматично збільшується в рази з початкової. Найбільш схильні вірити таким шахраям - пенсіонери.

3 місце – фейкові комунальні платежі

На будинках киян дуже часто вішають оголошення згідно з якими у багатоповерхівці відбуватиметься очистка інженерних мереж чи ремонт у під'їзді. Головна фішка об'яви в тому, що в ній наголошується на обов'язковості послуги. Довірливі кияни телефонують за вказаним номером і на іншому кінці дроту їм вказують номер рахунку на який треба скинути гроші за послугу.

Зазвичай просять 100-200 гривень. Звичайно, ніякої послуги жертва шахраїв не отримує. Слід пам'ятати, що доступ до інженерних мереж мають лише працівники жеків, а в деяких випадках – представники "Київенерго", "Київводоканалу" та "Київгазу". Тому перед тим, як сплачувати якісь рахунки поцікавтеся у представників цих структур, чи дійсно вони пов'язані з різноманітними оголошеннями про платні послуги.

2 місце – замок на дверях автомобіля

Виходите ви зранку до своєї автівки, а на ручці дверцят висить замок на якому вказано номер телефону. У жертви спрацьовує логіка, що потрібно дзвонити за вказаними номером. В телефонну слухавку вам одразу заявляють, що для отримання ключа від замка треба скинути трохи грошей на банківську картку.

Далі шахраї починають лякати, що в разі несплати власник автівки буде їздити з замком на дверях. Звичайно, навіть з навісним замком ви відкриєте двері, але під час руху фарбі на дверцятах машини настане кінець.

Зазвичай шахраї вимагають кілька сотень гривень за інформацію про місцезнаходження ключа. Тому відкривайте авто і помалу, щоб не подряпати фарбу на дверях, їдьте до найближчої майстерні з виготовлення ключів. Там за пару десятків гривень вам відкриють замок.

1 місце – код банківської картки

Наразі це – найбільш небезпечний вид шахрайства. Вам телефонує невідома особа, представляючись, наприклад, представником служби безпеки банку в якому ви обслуговуєтесь. Далі розмова йде в такому руслі: в банку стався збій системи і треба перевірити картки клієнтів. Тут працюють справжні професіонали психологічного мистецтва.

Жертва зазвичай не помічає, як починає диктувати цифри своєї банківської картки. Інколи у шахраїв ще й вдається випитати, який баланс на рахунку.

На різноманітних форумах кияни діляться своїм фінансовим лихом, розповідаючи, як шахраї видурили по кілька тисяч гривень. Тому ніколи і нікому не кажіть код своєї картки. Краще скажіть, що особисто прийдете до відділення банку і на місці вирішите усі проблеми.

Якщо телефонні шахраї занадто тиснуть психологічно і ви не можете контролювати цей процес, просто кидайте слухавку.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme