Торфовища на Київщині горітимуть до морозів

Торфовища горітимуть до тривалих морозів

Торфовища на Київщині горітимуть до моро…

Про це заявив експерт з Національного екологічного центру Олександр Соколенко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Gazeta.ua.

За його словами, торфовища треба гасити, але не помповим методом, як це роблять зараз.

"Часто у пожежників немає коштів, щоб оперативно залити займання і воно розгорається. Треба багато води. Ефективніше було б зводити дамби нижче заплав, де є осередки займань. Так після опадів вода підійматиметься, торфовища затопить. Але на цей метод потрібна техніка й гроші. В Голландії, наприклад, затоплюють 80 відсотків небезпечних територій, якщо літо спекотне. Якщо вологе – знижують, щоб не заболочувати місцевість. У Фінляндії затоплюють 100% торф'яників. В Україні владі вигідніше дати гроші на гасіння, аніж на програму відновлення заплави річок. Хоч ця проблема не одного року. Клімат змінюється, тривалі посухи увійдуть в норму. Торф і надалі висихатиме на велику глибину", - сказав Соколенко.

Еколог нагадав, що у радянські часи успішно видобували торф як пальне.

"Є кар'єри на Черкащині, Житомирщині, Поліссі. Але за часів незалежності мережу зруйнували. Тоді деякі роботи велися з порушенням екологічних норм. Не зважали на рослинність, тваринний світ, червонокнижних птахів. Зараз близько 81% видобувного торфу використовують як паливо, а 19% - в сільськогосподарських цілях. Мережу треба переглянути. Десь занедбані кар'єри відновити, а десь краще затопити торфовища. Наприклад, річку Ірпінь, де тепер майже цілий рік тліє торф, осушили спеціально для ведення сільського господарства. Зробити там кар'єр буде неможливо, бо ділянки розпайовані або продані", - сказав експерт.

Крім того, Соколенко заявив, що торфовища горітимуть до тривалих морозів.

"Взимку після опадів рівень ґрунтових вод підніметься. Просто треба призвичаїтись жити в умовах зміни клімату з тривалими посухами", - сказав він.

Нагадаємо, станом на 9 ранку 20 жовтня в 11 районах Київської області здійснюється гасіння 24 локалізованих осередки тління торфу на загальній площі близько119 га.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme