Екс-соратники Черновецького та купа самовисуванців: Як третина депутатів Київради балотуються до ВР

Зараз багато депутатів Київради зайняті власною рекламою для майбутніх виборів до Верховної Ради. Проте шанси переїхати з вулиці Хрещатик на Грушевського у всіх різні 
 

Depo.Київ дослідив, хто з депутатів Київської міської ради вирішив спробувати свої сили у передвиборчій кампанії до парламенту. Загалом виявилось, що зі 120 депутатів Київради 47 хочуть перейти на наступний рівень і стати нардепами. 

Безумовними лідерами серед політичних сил, які "відряджають" від себе депутатів Київради боротися за мандат народного депутата, є партії "Свобода" та "Європейська солідарність". Кожна з цих політсил виставляє на майбутні вибори до Верховної Ради по 11 депутатів Київради.

"Європейська солідарність"

Одразу 11 представників фракції "Солідарність" у Київраді вирішили позмагатись за мандат нардепа. Дев'ять з них балотуються у народні депутати по мажоритарних округах. Округ №211 представлятиме секретар Київради Володимир Прокопів. Давня соратниця мера Кличка Ганна Старостенко висувається від "Європейської солідарності" на окрузі №213. Перший заступник голови комісії з питань бюджету Олесь Маляревич намагатиметься стати нардепом на окрузі №214, а от секретар комісії з питань власності Сергій Артеменко балотується на 215 округу. Округ №216 представляє Володимир Левін, що є членом комісії з питань бюджету. Його колега по фракції у Київраді Людмила Костенко йде по округу №217. 220-й округ "закріплений" за головою комісії з питань транспорту Олексієм Окопним. Михайло Терентьєв з фракції "Солідарність" у Київраді балотуватиметься від "Європейської солідарності" у 221-му окрузі. У свою чергу, Андрій Задерейко зараз є депутатом Київради від фракції "Єдність", але на парламентські вибори він "йде" на окрузі №212 під прапорами "Європейської солідарності". 

Нарешті, ще два депутати від промерської фракції балотуватимуться до парламенту по списку "Європейської солідарності". Йдеться про Ірину Никорак, членкиню бюджетної комісії Київради, яка посідає 26 місце у списку, а також про Андрія Андреєва, директора КП "Київблагоустрій", який посідає 35 місце.

"Свобода"

У деяких кандидатів від "Свободи", відверто кажучи, в принципі дуже примарні шанси стати нардепами. Наприклад, одразу троє кандидатів "йдуть" у другій сотні списку цієї партії – перший заступник голови комісії Київради з питань транспорту Прохор Антоненко, заступник голови комісії з питань місцевого самоврядування Володимир Бохняк та член комісії з питань власності Михайло Буділов. До першої десятки списку партії "Свобода" входять заступник голови комісії Київради з питань культури Богдан Бенюк та член комісії з питань запобігання корупції Юрій Сиротюк. У другій десятці виборчого списку партії "йдуть" перший заступник голови комісії з питань бюджету Петро Кузик, а також голова комісії з питань запобігання корупції Олег Бондарчук. Крім цього № 52 у списку "Свободи" – депутат Київради Денис Попов, а №79 – Святослав Кутняк. Також два депутати Київради балотуються від "Свободи" по мажоритарних округах у столиці: Олег Чернецький хоче стати нардепом на окрузі №219, а Володимир Назаренко – на окрузі №222.

"Голос"

Цю партію на майбутніх виборах представлятимуть три депутати Київради. Номером 6 у виборчому списку цієї політсили є член депутатської групи "Київська команда" Олег Макаров. Його колега по депутатській групі Андрій Осадчук посідає 13 місце у списку "Голосу". У свою чергу, представник "Київської команди" Вадим Васильчук буде представляти партію на мажоритарному окрузі №214. Нагадаємо, що депутатська група "Київська команда" у Київраді утворилась внаслідок розколу фракції "Самопоміч".

"Сила і Честь"

Партію "Сила і Честь" на парламентських виборах представлятимуть два депутати Київради. Це Олександр Харченко, що є чинним членом фракції "Солідарність" у Київраді, а балотуватиметься він по округу №209 з центром у місті Ніжин Чернігівської області, де і народився. Ще один депутат Київради від фракції "Солідарність" Микола Негрич посідає 16 місце у виборчому списку партії "Сила і Честь".

"Батьківщина"

Від цієї партії на парламентських виборах буде балотуватись один з багаторічних лідерів "Батьківщин" у Київраді Тетяна Меліхова, яка має 58 місце у партійному списку. Її соратник Анатолій Шаповал записаний під №63 у виборчому списку "Батьківщини".

Партійці-"одинаки"

Колишній мер Києва і чинний лідер фракції "Єдність" у Київраді Олександр Омельченко балотуватиметься від своєї політсили на окрузі №223 у столиці. Голова Подільської райдержадміністрації і депутат Київради від фракції "Солідарність" Валентин Мондриївський балотуватиметься на окрузі №220. Колишня соратниця екс-мера Черновецького і діючий депутат Київради від фракції "Єдність" Алла Шлапак спробує стати народним депутатом, посідаючи перший номер у списку партії "Соціальна справедливість". І нарешті округ №221 представлятиме депутат Київради з фракції "Самопоміч" Наталія Манойленко.  

Самовисуванці 

Одразу 12 депутатів Київради вирішили йти на вибори самовисуванцями. Наприклад, лідер депутатської групи "Київська команда" у Київраді Сергій Гусовський балотуватиметься на окрузі №212. Конкуренцію йому тут складе член фракції "Свобода" у Київраді Ігор Мірошниченко, а також депутат від "Солідарності" Лариса Дегтярьова. Округ 213 представлятиме депутат Київради від фракції "Солідарність" Вадим Онуфрійчук. Одразу три депутати Київради будуть змагатись за мандат народного депутата на окрузі № 216 – колишній представник команди Черновецького Віталій Павлик, що зараз є чинним депутатом Київради від фракції "Єдність", а також його колега по фракції, і теж екс-соратник Черновецького, Павло Тесленко. Також самовисуванцем на цьому окрузі йде депутат Київради від "Батьківщини" Сергій Паладій. У свою чергу чинний депутат Київради від фракції "Солідарність" Вікторія Муха "йде" самовисуванцем на окрузі № 218. Представник "Батьківщини" у Київраді Ваган Товмасян буде самовисуванцем на окрузі №219. Ще один соратник Юлії Тимошенко і депутат міської ради Юрій Дідовець балотуватиметься на окрузі 220. Ще один представник фракції "Солідарність" у Київраді Максим Шкуро спробує свої сили самовисуванцем по округу №222. І нарешті ще один депутат з промерської фракції у міськраді Олег Петровець взагалі вирішив балотуватись у Рівненській області від округу №145. Саме в цій області він народився.

Є навіть два депутати Київради, які вирішили увійти до списку партії "Опозиційна платформа – За життя". Номером 26 у виборчому списку цієї партії є Наталія Приходько – чинний депутат Київради від фракції "Солідарність". У свою чергу, депутат з фракції "Єдність" Ігор Кісільов обіймає 18 місце у партійному списку Медведчука-Рабиновича. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook