Третя хвиля COVID-19: У Києві киснем забезпечені 97% ліжок для коронахворих

Київ готується до третьої хвилі панпідемії COVID-19. У столичних лікарнях киснем забезпечені 97% ліжок, призначених для хворих на коронавірус

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Третя хвиля COVID-19: У Києві киснем заб…
Фото: ЕРА

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

Чиновниця проінспектувала лікарні, включені до першої та другої хвиль госпітальних баз для прийому хворих на коронавірус.

Серед проінспектованих медзакладів: КНП "Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи", КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" та КНП "Київська міська клінічна лікарня №3".

За словами Старостенко, у комунальних медзакладах столиці киснем забезпечені 97% ліжок, призначених для хворих на COVID-19. 

"Кошти на встановлення або ремонти систем киснепостачання було передбачено як із державного, так і з міського бюджетів. На сьогодні у деяких лікарнях ще тривають ремонті роботи, утім більшість із них вже забезпечені централізованим киснем", – сказала вона.

Як забезпечені киснем лікарні

  • у КНП "Київська міська клінічна лікарня №3" 320 із 420 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі вони повністю забезпечені централізованим киснем – із 1 квітня 2021 року у закладі була підключена киснева станція потужністю 6 тонн. Загалом у лікарні за березень-квітень 2021 року було проліковано від COVID-19 майже 900 пацієнтів;
  • у КНП "Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи" у 180 із 270 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі вони також повністю забезпечені киснем. Протягом грудня 2020-квітня 2021 у закладі було проліковано від COVID 1162 пацієнти;
  • у КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" 70 із 80 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі ліжка на 100% забезпечені киснем за рахунок кисневих точок та концентраторів. У відділенні з вересня 2020 р. до червня 2021 року було проліковано понад 400 пацієнтів.

Водночас Старостенко наголосила, що попри максимальну готовність усіх закладів та медичних працівників до третьої хвилі епідемії найефективніший спосіб запобігти важкому перебігу хвороби COVID-19 – це вакцинація.

Нагадаємо, у Києві в Олександрівській лікарні виявили шістьох хворих з індійським штамом коронавірусу "Дельта".

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme