ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кличка не можуть дати раду громадським туалетам

Громадські туалети у столиці можуть передати бізнесменам
Depo.
22 квітня 2015 10:50
ФОТО: depo.ua
У Кличка не можуть дати раду громадським туалетам
У Кличка не можуть дати раду громадським туалетам

Про це заявив глава департаменту житлово-комунального господарства КМДА Дмитро Новицький, повідомляє depo.ua з посиланням на Delo.UA.

"Зараз депутати розглядають документ про можливість передачі туалетів в оренду, щоб уже приватний бізнес приводив їх до ладу і вводив в експлуатацію", - сказав він.

За його словами, зараз не той час, щоб витрачати бюджетні гроші на облаштування туалетів, тим більше що з подорожчанням тарифів на комунальні послуги вбиральні ледь покривають витрати на їх утримання. Тому у зв'язку з актуальністю питання для вирішення ситуації, що склалася залучатиметься бізнес.

Крім того, чиновник має намір піднімати питання, щоб при проектуванні нових станцій метрополітену передбачалося облаштування громадських туалетів. Також буде обговорюватися відновлення туалетів у паркових зонах і на кінцевих станціях громадського транспорту.

Зазначимо, що ще в 2013 році депутати Київради заявляли, що було виділено 10 млн грн на установку 200 модульних туалетів.

Новицький розповів, що ці кошти так і не були витрачені, хоча виділялися для розробки документації та введення в експлуатацію тих туалетів, які не пройшли узгодження.

"Їх потрібно було перевстановити, тому що на відміну від безвідповідальних підприємців, що встановлюють МАФи ночами куди їм заманеться, до установки туалетів за інвестиційною програмою діють особливі вимоги - потрібна вода, каналізація, світло. Тому місце установки має принциповий характер", - розповів глава департаменту.

Поки ж проблема дефіциту WC вирішується за рахунок дії постанови, яка зобов'язує кафе, ресторани та торговельні заклади надавати вільний доступ до туалетів.

"Я не хочу сказати про те, що стовідсотково можна потрапити в будь-якому торговому закладі в туалет, але впевнений, що в більшості випадків частина звернулися отримує доступ у вільній формі", - сказав Новицький.

Нагадаємо, відвідувачі столичної мерії відчувають моральні незручності, користуючись туалетом. Зокрема, вбиральня знаходиться на першому поверсі та її вікна виходять у внутрішній двір мерії. Тому людей, які заходять у цей туалет можуть бачити чиновники, які працюють у адміністрації.

Більше новин про життя столиці дізнавайтеся на kyiv.depo.ua.