У Британії вийде книга про дружину Володимира Мономаха

У Великій Британії вийде книга про першу дружину переяславського князя Володимира Мономаха, матір Мстислава I Великого – Гіту Вессекську

Про це у Facebook написав автор книги, британський журналіст та історик із Джон Стонборо (Johnny Stonborough), повідомляє Depo.Київ.

"Скоро вийде. "Дике поле. Історія кохання 11 століття". З життя Гіти Вессексської та її шлюбу з князем Володимиром Мономахом", - написав він.

Як повідомили на сайті Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав", восени 2017 року Джон Стонборо, який готував до друку книгу про одну з відомих в історії доби Середньовіччя жінок, першу дружину переяславського князя Володимира Всеволодовича Мономаха – Гіду Гарольдівну, більш відому в західній історичній науці як Гіту Вессекську, приїжджав до них на консультації.

Науковці заповідника запропонували письменнику провести презентацію книги у Переяславі. 

"Сподіваємося, що, незважаючи на сучасні обставини, презентація цієї художньо-документальної книги у майбутньому відбудеться і у місті, де Гіта Вессекська прожила значну частину свого життя, та де після її смерті (10 березня 1098 р.) переяславський князь Володимир Мономах заклав на її честь храм Успіння Пресвятої Богородиці на княжому дворі Переяслава", – зазначили у заповіднику.

Переклад анотації до книги:

"Гіті 13 років. Її батько, король Англії Гарольд, гине у битві при Гастінгсі в 1066 році. Її обожнювана мати Едіт "Лебедина шия", божеволіє від горя і стає втраченою для неї. Вона та її брати втікають від герцога Вільяма Завойовника. У цій ліричній історії про справжнє кохання та справжнє зло Гіта спочатку їде на захід до Ексетера, де вона повинна вийти заміж за фальшивого кельтського принца.

Потім вона втікає до Данії. Але без приданого, батьків та країни, вона не може назвати це домом. Гіту вимінює злий торговець нареченими та відвозить до найдальшого краю християнського світу щоб видати заміж за князя Русі Володимира; але як виявилось йому пообіцяли іншу дівчину. Цей нерозказаний сюжет, вирваний із мозаїки англійської середньовічної історії, розповідає про молоду жінку, яка тріумфує у чоловічому світі. Вам сподобається Вульфвін, Хлопчик Свин та духмяний Свіотсот, ви будете побоюватися і милуватися річковим красенем принцом Володимиром, зненавидите Олега та Холодного Торговця та всіх із темними серцями, які прагнутимуть нашкодити Гіті".

"Дике поле. Історія кохання 11 століття"

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"