ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У черзі до садків Києва стоїть понад 14 тисяч дітей

Станом на травень 2015 року першочергового влаштування у дошкільні навчальні заклади Києва потребують понад 14 тисяч дітей
Depo.
18 травня 2015 12:34
ФОТО: depo.ua
У черзі до садків Києва стоїть понад 14 тисяч дітей
У черзі до садків Києва стоїть понад 14 тисяч дітей

Про це заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на Gazeta.ua.

Вона відзначила, що причини такої переповненості досить об'єктивні.

"По-перше, невиконання забудовниками свого зобов'язання поряд з житловими комплексами будувати об'єкти соціальної інфраструктури, використання дитсадків не за цільовим призначенням, а минулого року київські дитсадки поповнились діти переселенців, які приймають без електронної черги. Так, на сьогодні до дитсадків Києва зараховано більше 2 700 таких діток", - пояснила чиновник.

Старостенко відзначила, що наразі міська влада працює над збільшенням кількості дитсадків у місті.

"Починаючи з минулого року влада переглядає договори оренди і повертає ті приміщення, що використовувались не за своїм цільовим призначенням. Загалом, ми вже нарахували 57 таких приміщень. Так, в Солом'янському районі вже триває реконструкція дитсадка № 383. 12 років його приміщення здавалося в оренду зовсім не під дитсадок", - розповіла заступник мера.

Крім того, влада має намір звільнити додаткові місця для дошкільнят у закладах, приміщення яких суміщають і школи, і дитсадки. Зокрема, учнів переміщатимуть до сусідніх шкіл.

"Лише за 2014 рік нам вдалося відновити 3500 тисяч місць, що дорівнює відкриттю 74 груп або 12 дитсадків", - запевнила Старостенко.

Вона також нагадала, що Мінздоров'я та вже дало згоду на відкриття дитсадків у вбудованих приміщеннях житлових будинків.

Загалом до нового навчального року у Києві планують реконструювати 3 дитсадки: № 383 на вул. Гарматній, 41 у Солом'янському районі (на 160 дітей) та по одному у Голосіївському та Дарницькому районах.

Старостенко також закликала батьків, у яких вимагають хабарі при влаштуванні малюка у дитсадок, звертатись до райуправлінь освіти, до Департаменту освіти, та до неї особисто.

"Ми будемо разом з правоохоронним органами перевіряти ці інциденти", - сказала чиновник.

При цьому вона наголосила, що ніхто не має права вибивати з батьків так звані благодійні внески.

"Усі благодійні внески - добровільні. Ніхто немає права вимагати від батьків коштів, сплата яких не передбачена законом, ні інші батьки, ні педагоги", - підсумувала Старостенко.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.