У Києві на Лютеранській закривається культовий книжковий магазин "Букініст-центр" (ВІДЕО)
Міська влада відмовила культовому книжковому магазину "Букініст-центр" в продовженні оренди
У центрі Києва закривається культовий книжковий магазин "Букініст-центр". Причина – не криза чи коронавірус, просто місто відмовило крамниці у продовженні оренди.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на ТСН.
Магазин існує з 2001 року і розташований у підвалі будинку на вулиці Лютеранська, 4.
Власник крамниці – відомий київський книголюб Едуард Линдін.
"Крамниця букіністична чим сильна – у ній є будь-яка література: XVII, XIX, XX століття. Художня. Історична… В інших крамницях цього нема", – каже власник.
Київські книголюби називають крамницю, маленьким за розмірами, але великим за значенням культурним книжковим центром, куди можна прийти та знайти будь-яку книгу, поставити будь-яке запитання і просто поговорити іншими книголюбами.
Власники приміщення – комунальне підприємство, і що три роки Линдін писав заяву на продовження терміну оренди і її продовжували. Але торік правила змінилися – ціна на приміщення зросла більше ніж утричі і подавати заявку на оренду треба подавати на аукціон. Такі умови стали непіднімними для власника крамниці.
Аукціон на оренду приміщення відбувся без участі Линдіна, але охочих орендувати підвал не знайшлося. Комунальне підприємство вирішило все одно виселити "Букініст-центр".
"Я зрозумів, що якщо ви наскочили на бюрократичну машину, то краще підняти руки вгорі і відійти у бік. Просто покинути це ві не займатися", – сказав Линдін.
Загалом він і сам не хоче залишатися уцьому приміщення, бо вважає, якщо чиновник вказав на двері один раз, він може зробити це і вдруге. Чоловікові вже 76 років, і нема сил боротися за холодне приміщення без вбиральні.
Водночас Линдіна є його YouTube-канал, де він розповідає про літературу різних жанрів.
Крім того, у "Букініст-центру" є сайт і Линдін планує продавати книжки там та надсилати їх поштою.
Нагадаємо, Департамент містобудування та архітектури КМДА 2 грудня видав ТОВ "Книжковий ринок" містобудівні умови та обмеження для будівництва торговельно-розважального комплексу з паркінгом за адресою: просп. Степана Бандери, 10б, вул. Вербова, 17 в Оболонському районі м. Києва.
Повʼязана з Алієвим компанія отримала дозволи на будівництво на двох ділянках загальною площею 4,46 га. Менша ділянка (0,91 га) – територія книжкового ринку "Петрівка" на проспекті Степана Бандери, 10. Інша ж розташована в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, проспекту Степана Бандери та Набережно-Рибальської – господарський ринок.
Восени 2019 року в Інтернеті стрімко поширювались новини про те, що на місці легендарного книжкового ринку "Петрівка" планують побудувати торговельний центр. Ініціатором будівництва виступала компанія, що належить українському бізнесмену Вагіфу Алієву.
Депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин заявив, що книжковий ринок "Петрівка" не будуть зносити заради будівництва ТРЦ, а реконструюють його.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ