У Києві створили центр для безпритульних

Люди без постійного місця проживання щодня зустрічаються з проблемою, де переночувати, що поїсти, у що вдягтися

Серед таких осіб багато колишніх ув'язнених, алкоголіків, але також є люди, які втратили житло через певні обставини, що не залежали від них, повідомляє depo.ua з посиланням на "Хрещатик".


"Щодня до нашого центру приходять більш ніж 500 осіб. Близько 30 % наших відвідувачів - малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, інші - люди без певного місця проживання, у тому числі колишні ув'язнені", - розповідає керівник соціальних програм одного з фондів, які переймаються проблемами безхатченків Денис Горін.

Центр, який розміщено за адресою: провулок Лобачевского, 8-а, працює щодня з 8.00 до 20.00.

Усі послуги тут є безкоштовними.

Дізнаються про Центр через "сарафанне радіо" або через соціальні служби й територіальні центри.

"Також у нас діє програма "Відновлення особистості". Вона розрахована на людей, які прагнуть повернутися до нормального життя. Якщо ми бачимо, що людина не зловживає алкоголем, не агресивна, з нею починають працювати психологи. Їй пропонується пройти реабілітацію. Поселяємо її в соціальному гуртожитку і покладаємо на неї нескладні обов'язки: наприклад, видавати рушники в душі. Людина живе у нас місяць, харчується безкоштовно, і якщо ми бачимо, що вона справляється, починаємо їй виплачувати невелику грошову винагороду. Коли з'являється впевненість, що людина виправдовує довіру, пропонуємо їй допомогу в пошуку роботи за межами Фонду або беремо на ставку як працівника. На базі Центру люди без певного місця проживання можуть пройти курси комп'ютерної грамотності. Успіх для нас - це коли людина повертається до нормального життя, возз'єднується з родиною, знаходить роботу", - сказав він.

Кияни, які знайшли у себе в під'їзді бомжа, можуть зателефонувати за номером (067) 911-7-911.

"Приїде наша мобільна бригада й відвезе безпритульного або до нашого Центру, або в лікарню, залежно від стану здоров'я людини. Адже нині досить поширеною є проблема, коли кияни телефонують до «швидкої», а там фахівці відмовляються забирати безхатченків. У такому випадку на морозі людина може загинути", - сказав Горін.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme