У Києві в дитсадку винайшли оригінальний спосіб популяризації української мови

В одному з дитсадків столиці батьки разом з вихователями запровадили ініціативу "день української мови"

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
У Києві в дитсадку винайшли оригінальний…
Фото з відкритих джерел

У Києві батьки розом з вихователями одного з дитячих садків винайшли оригінальний спосіб популяризації української мови серед дітей. В закладі запровадили щотижневий  "день української мови". Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку Андрія Ковальова, син якого відвідує даний дитсадок.

За його словами, українська є основною мовою навчання в садочках, однак з першого дня в закладі батьки спостерігали за встановленням неофіційної соціальної норми: українська стає мовою навчання та тією мовою, якою звертається вихователь до дітей, а російська – мовою неформального спілкування дітей між собою та коли діти звертаються до вихователів.

Він зазначив, що з десяти дітей в групі його сина українська є основною для двох, а інші вісім дітей розмовляють вдома російською. 

"Ми поспілкувалися з батьками інших дітей та зрозуміли, що вони очікують, що дітей навчать розмовляти українською в садочку. Однак, практика показує, що таке "навчання" працює неефективно", - пише Ковальов. 

Українська мова

Враховуючи ці спостереження батьки разом з вихователями вирішили запровадити щотижневий "день української мови". Вихователі попросили батьків протягом цього дня з ранку до вечора спілкуватися з дітьми українською, підтримувати намагання дітей говорити українською в домашньому комфортному середовищі, щоб вона також ставала мовою їх повсякденного життя.

Мультфільми, музику та книжки в цей день також мають бути українською. Він зазначив, що всі батьки сприйняли цю ініціативу позитивно або нейтрально, жодного негативу не було. 

Ковальов заявив, що сьогодні йде вже другий місяць і вже можна побачити позитивні результати: "Майже всі батьки намагаються в цей день з дітьми практикувати українську. Це покращує мову як дітей так і батьків. Деякі діти почали самі нагадувати батькам, що в цей день треба говорити українською, тобто діти починають самі шукати мовної практики. Дітям стало простіше говорити між собою українською, а деякі батьки після запуску днів української мови сказали, що давно думали про те, щоб більше з дітьми говорити українською, але якось не наважувались, а прохання вихователів їх надихнуло".

Він також зазначив, що батьки планують запровадити ще більше таких днів на тижні. 

Нагадаємо, що Конституційний суд України у своєму рішенні щодо закону про мову визнав, що українська мова є доконечною умовою державності України і назвав неприпустимими будь-які зазіхання на юридичний статус української мови, як державної.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme