У Києві в річницю вбивства Шеремета під вікнами Авакова збереться мітинг

У Києві в річницю вбивства журналіста Павла Шеремета під бужівлею МВС відбудеться акція протесту "Шукайте справжніх вбивць!"

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Києві в річницю вбивства Шеремета під…
Фото: tkb.lv

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку заходу.

"20 липня – п’ята річниця вбивства Павла Шеремета. П’ять років нам брешуть. Замість того, щоб шукати справжніх вбивць, слідство просто призначило "винних" – військового і музиканта Андрія Антоненка, дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко та військову медсестру Яну Дугарь. Вся справа – від підозри до експертиз – шита білими нитками. Підозрюваних незаконно утримували за ґратами, обвинувачення фальсифікує справу, і весь цей фарс – знущання з невинних", – пишуть організатори.

Організатори мітингу заявляють, що Національна поліція не впоралася з розсілдуванням і не може об’єктивно вести справу.

20 липня учасники мітингу прийдуть під будівлю Міністерства внутрішніх справ з такими вимогами:

  • припинити переслідування невинних
  • провести внутрішнє розслідування в Національній поліції та покарати відповідальних за фальсифікацію справи
  • передати справу іншим органам досудового розслідування.

Початок – о 19:00. Місце збору: вулиця Богомольця, 10.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядало п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин, здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власниці видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Підозру у вбивстві Шеремета оголосили ветерану АТО, музиканту Андрію Антоненку, лікарці та волонтерці Юлії Кузьменко та медсестрі Яні Дугарь. Антоненко до останнього часу залишався за ґратами, тоді як Кузьменко після апеляції відпустили під домашній арешт.

Антоненко заявив, що до ув’язнення був цілком здоровою людиною, проте за час тримання під вартою його стан здоров’я значно погіршився.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme