У Києві відбулася хода пам’яті на честь Героїв Небесної Сотні

У Києві відбувалася хода пам’яті на честь Героїв Небесної Сотні та борців за незалежність України

У Києві відбулася хода пам’яті на честь…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на УНІАН.

Перед маршем, з 19:00 до 19:45 в Михайлівському соборі відбулася панахида за загиблими на Майдані.

Після панахили люди почали зібралися біля Стіни пам'яті, і звідки під звуки пісні "Плине кача" вирушили маршрутом: вул. Трьохсвятительська – Європейська площа – вул. Михайла Грушевського – Кріпосний провулок – Інститутська – алея Героїв Небесної Сотні.

Організаторами ходи виступили: ГО "Родини "Небесної Сотні", "Рух опору капітуляції", Національний музей Революції Гідності, ГО "Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані", ГО "Самооборона Майдану", ГО "Асоціація медиків Революції Гідності", рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності.

Довідка: 18 лютого 2014 року, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності.

Того дня вранці учасники Євромайдану організували "Мирний наступ" – ходу до Верховної Ради. Вони вимагали рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом повернення до Конституції України 2004 року.

Для протистояння майданівцям до урядового кварталу стягнули великі сили міліції, БТР і два водомети. А в Маріїнському парку зібралися сотні "тітушок".

Силовики з "тітушками" почали відтісняти протестувальників, виникли сутички.  Для розгону майданівців силовики використали світлошумові гранати та помпові рушниці. В бік правоохоронців летіло каміння та петарди, крім того, протестувальники підпалили дві вантажівки КАМАЗ. 

На перехресті Інститутської і Банкової та у Маріїнському парку майданівці почали будувати барикади.

У другій половині дня "Беркут" захопив барикади і почав їх руйнувати.  Силовики також зайняли Український дім, і взяли під контроль Європейську площу.

У Києві зупинили метро і обмежили рух транспорту у бік Києва.

Увечері близько 20 години силовики почали ще один штурм Майдану. Тоді БТР врізався в барикаду, і за ним на штурм пішли "беркутівці" і бійці Внутрішніх військ. У бік активістів безперервно летіли світлошумові гранати, майданівці у відповідь застосовували піротехніку. На Майдані загорілася барикада, біля Будинку профспілок – намети.

Щоб стримати силовиків на Інститутській мітингувальники підпалили покришки і утворили суцільну смугу полум'я, яка заважала пройти правоохоронцям.

Пізно ввечері загорівся Будинок профспілок. Спершу мітингувальники гасили вогонь самі, а згодом на місце прибули рятувальники. В будівлі були заблоковані люди, але їх вдалось вивести на вулицю.

Сутички на Майдані занепокоїли світову спільноту.  Політики ЄС і США засудили насильство в Україні. Під цим тиском Янукович погодився на переговори з лідерами опозиції.  Після годинних переговорів на Банковій Віталій Кличко повідомив, що Янукович не йде ні на які поступки і хоче, щоб Майдан очистили.

В результаті протистоянь 18 лютого, на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку, у Маріїнському парку та Майдані Незалежності загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme