У Києві відкрили перший гуртожиток у форматі квартир для дітей-сиріт

На лівому березі у Києві запрацював перший соціальний гуртожиток квартирного типу для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківської опіки

У Києві відкрили перший гуртожиток у фор…
Соціальний гуртожиток у форматі квартир, Київ

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на "Вечірній Київ".

Центр соціальної підтримки дітей та сім’ї офіційно відкрили у середу, 13 січня, у Дніпровському районі столиці на бульварі Ярослава Гашека, 4, у шести трикімнатних квартирах. У ньому можуть проживати 36 дітей, які мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування та яким виповнилось 18 років.

"Сьогодні ми відкриваємо унікальний заклад. В нас є схожий на правому березі, але він працює не у форматі квартир. А власне такий формат є дуже важливим, бо, як правило, діти-сироти не адаптовані до дорослого життя. Проблема відсутності житла стає причиною їхньої соціальної дезорієнтації. Зрештою, вони, на жаль, навіть не розуміють, як виглядає спільне проживання у помешканні. А поселяючись у соціальний гуртожиток, діти можуть підготуватись до моменту, коли отримають своє житло", — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Тут вже поселились троє хлопців та одна дівчина. Кажуть, що умовами цілком задоволені – у квартирах є вся необхідна техніка, швидкісний інтернет, посуд, постіль, необхідні меблі для відпочинку та навчання.

Соціальний гуртожиток у форматі квартир, КиївСоціальний гуртожиток у форматі квартир, КиївСоціальний гуртожиток у форматі квартир, КиївСоціальний гуртожиток у форматі квартир, КиївСоціальний гуртожиток у форматі квартир, КиївСоціальний гуртожиток у форматі квартир, Київ

У соціальному гуртожитку діти можуть жити до півтора року. Якщо виникне гостра потреба залишитись на довше, то, звісно, укладатимуть і нові контракти. Потрапити у нього діти можуть через скерування служб у справах дітей, де вони перебувають на обліку до 23 років

Формат соціального гуртожитку передбачає, що дітей не просто забезпечують житлом, а й наглядають та супроводжують у всіх питаннях. Для цього на першому поверсі закладу працюють соціальні працівники. Є також служба охорони та система відеонагляду, які допомагають стежити за порядком у закладі.

Раніше у цьому приміщенні працювала служба ЖЕКу. Впродовж року тут провели капітальний ремонт, утеплили фасад будинку, замінили каналізацію та встановили кондиціонери, який обійшовся місту у майже 9 млн грн. Згодом у Центрі також надаватимуть послуги психолога.

У КМДА запевняють, що поки що заклад фактично покриватиме потреби лівого берега, тому аналогічних установ не планують відкривати.

Марина Холод нагадала, що наразі на квартирних чергах у столиці перебувають понад 350 дітей-сиріт. Місто щороку закладає близько 50 млн грн на придбання житла для таких дітей. Квартири також виділяють коштом державних субвенцій.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme