У Києві з-під Арки дружби народів можуть прибрати монумент "об'єднання України з Росією"
Простір довкола Арки дружби народів хочуть реорганізувати
- Київ
-
23 лютого 2022 15:57

У Києві з-під Арки дружби народів можуть прибрати скульптурну композицію – монумент, який символізує "об'єднання України з Росією" і стелу створену за мотивами Переяславської Ради.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Тhe Village.
За словами голови Інституту національної памʼяті Антона Дробовича, поки що не відбулося жодного засідання робочої групи щодо Арки, створити яку доручив Кабмін. В
Він припустив, що роботу поділять на два етапи. На першому будуть думати, як і куди переміщати скульптурні композиції під Аркою. А на другому вже вирішать долю самої Арки.
"Очевидно, що як символічний простір це не працює. І тим паче не відповідає ані настрою, ані думкам київської громади. Особливо це стосується монументів унизу, які абсолютно не доречні. Їх бажано перемістити в музей та обладнати відповідним коментарем – інформаційним або мультимедійним стендом, який би розповідав про монументальну пропаганду. Це був би найкращий варіант. І це питання варто було б давно розв’язати", – зазначив Дробович.
Він також пояснив, що з погляду процедури потрібно, щоб орган охорони культурної спадщини Києва та Міністерство культури підготували проєкт переміщення обʼєкта. Ініціювати це має місто, а Мінкульт – погодити.
Як нове місце для розташування пам'ятника Дробович пропонує Парк радянського періоду в Спадщанському лісі на Сумщині або іншу музейну локацію, яка готова прийняти ці обʼєкти.
"Підкреслю, що не йдеться про руйнування чи знищення, це було б неприпустимо. Їх треба зберегти, але обовʼязково з коментарем, бо це показовий приклад монументальної пропаганди", – сказав голова УІНП.
За його словами, процес зміни чи перенесення Арки дружби народів значно складніший і дорожчий.
"Потрібно буде готувати проєкт, проводити його експертизу. Це коштуватиме значно більші гроші. Це ж не просто оформити документи та перевезти на вантажівці. Це значно складніша процедура, яка триватиме пів року - рік, за оптимістичними прогнозами та за умови належного фінансування, – сказав Дробович.
Долю самої Арки – демонтаж і перенесення чи переосмислення, на думку голови УІНП, мають вирішити кияни під час опитування.
"Ми можемо ініціювати дискусію з містянами: чи хочуть вони там бачити щось інше, чи хочуть вони там бачити імперську та радянську монументальні пропаганди? Це був би непоганий хід. Я теж не хочу, щоб зібралися три чиновники, усе вирішили [що робити з Аркою дружби народів і монументами під нею] – і пішли. Щоб не повторилася така ж сама комуняцька історія, тільки під іншими знаменами", – наголосив Дробович.
Зазначимо, що доля Арки дружби народів у Києві була предметом дискусії з початку декомунізації в Україні. За останні сім років звучали заклики щодо демонтажу як самої арки, так і лише скульптурних елементів під нею. У 2018 році на ній зʼявилася тріщина – так хотіли привернути увагу до втримання українських політвʼязнів у Росії. Ця "Тріщина дружби" на арці залишається досі.
Нагадаємо, на тлі накопичення російських військ на українських кордонах Кабінет міністрів доручив визначитися з подальшим використанням Арки дружби народів, яка мала символізувати "воззʼєднання України та Росії". КМДА, Мінкульт та Інститут нацпамʼяті мають створити робочу групу, щоб розв'язати це питання.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:50Ткаченко роздув штат КМВА і погрожує співробітникам органів самоврядування, — керівник апарату мерії
- 10:30У Києві 10 травня через візити іноземних делегацій обмежать рух транспорту
- 13:12Де вигідно купити кондиціонер у Києві: топ-5 порад перед покупкою Актуально
- 12:56Киянин намагався таємно вивезти до Словаччини старовинну ікону ФОТО
- 12:48Вибираємо швелер правильно: на що звертати увагу при покупці Актуально
- 11:50У Києві водій влетів в електроопору
- 11:11 За час війни Росія знищила і пошкодила понад 2 300 медзакладів
- 19:42Зі 1404 кримінальних проваджень проти влади Києва лише 2 судові вироки, — екснардеп про тиск на самоврядування
- 10:41Рятувальні роботи на місцях прильотів у Києві завершено ФОТО
- 08:39 Вночі у повітряному просторі Києва зафіксовано балістичну ракету та 28 безпілотників, - КМВА
- 08:38Через дронову атаку під Києвом — руйнування у житловому комплексі
- 08:08Ворожі дрони атакували столицю: Є жертви та поранені ФОТО
- 22:30На Київщині собака покусав дітей: семеро потрапили до лікарні після нападу
- 20:23Київ виплатить по 10 000 грн допомоги мешканцям Оболоні, чиє житло постраждало від обстрілів, — Кличко
- 19:30Як Україна інтегрується у глобальні ШІ-тренди: у Києві пройшла зустріч CEO Talks з Леонідом Полупаном ФОТО
- 18:33 У Києві обговорили використання ШІ у бізнесі та можливі ризики
- 16:32 В Україні побільшало мільйонерів за рік: Кравченко розповів подробиці
- 10:39Сили ППО цієї ночі били 69 зі 165 ворожих дронів
- 08:26Атака на Київ: Постраждали 11 людей, з них 2 - діти (ФОТО) ФОТО