UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Київраді дозволили знести історичний особняк на Грушевського: На його місці збудують готель-хмарочос (ФОТО)

Земельна комісія Київської міської ради дозволила знести особняк на Грушевського, 4Б в урядовому кварталі

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Київраді дозволили знести історичний о…
Фото:

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook ексдепутатки КМР Олена Терещенко.

"Земельна комісія Київради (в інтересах поважного пана Табачника&Ко інших януковичів, для протиправного зведення ними на Європейській площі найвищого в Києві хмарочоса) незаконно проголосувала за знищення абсолютно унікального особняка роботи відомих київських архітекторів В. Ніколаєва, О. Шварценберга та С. Рикачова по вулиці Грушевського, 4 Б, що мав статус пам'ятки місцевого значення й за збереження якого ми боролися багато років", – написала вона.

За словами екс-депутатки, будинок має велику цінність, як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського поблизу вулиці Хрещатик, яка майже не збереглася. Будинок має унікальний внутрішній дворик.

Особняк на Грушевського

Фото: Інформатор

"Завдяки системі сходів будинок є своєрідною з’єднувальною ланкою між вулицями Грушевського та Хрещатиком і горою, на якій стоїть колишній Інститут шляхетних дівчат. Також цей будинок є прикладом багатоетапної дореволюційної забудови Києва: проект належить відомому київському архітектору В. Ніколаєву. Але у формуванні сучасного об'єму будинку брали участь і інші київські архітектори – О. Шварценберг та С. Рикачов", – написала Терещенко.

Зазначимо, що будинок перебуває у власності компанія "Грааль", яку пов’язують з братами Табачниками. На початку 2000-х років ця фірма представила проєкт реконструкції Європейської площі. Згідно з ним, на місці старої забудови мав з’явитися готельний комплекс висотою 160 метрів.

Проект хмарочоса ТОВ "Грааль"

За словами Терещенко, інвестор з 2009 року довів будівлю до аварійного стану. Зокрема, у 2019 році там сталася пожежа з двома епіцентрами вогню.

В 2011 році будинок був внесений до реєстру історичних будівель, але лише на місяць. Потім компанія "Грааль" через суд домоглась скасування цього рішення. Судова тяганина тривала до 2015 року, доки остання інстанція не визнала будівлю такою, що не має історичної цінності, повідомив агент з комерційної нерухомості Денис Дроздов.

Правозахисник Олександр Дядюк додав витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Він свідчить про те, що ТОВ "Грааль" не має жодних прав власності на пам'ятку.

"Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, знайдений Олександром Дядюком, свідчить про те, що ТОВ "Грааль" ніколи не мало та не має жодних прав власності на пам‘ятку! То на якій підставі земельна комісія дарує її ТОВ "Грааль" для знищення й зведення хмарочоса?" – написала ексдепутатка.

 

Слід зазначити, що у спецрозслідуванні програми "Схеми" початку 2017-го директорка "Граалю" Ірина Окунєва усіляко заперечувала причетність Табачників до компанії. За її словами, інвестор проекту дуже потужний, і це – Офер Керцнер, почесний консул України в Ізраїлі. Він, у свою чергу, на запит журналістів програми щодо Грушевського так і не відповів.

Читайте також: Дим Табачника над Хрещатиком: Що за будинок згорів в центрі Києва

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme