ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Декомунізація триває: У Києві перейменували Інтернаціональну площу

Площу перейменували на честь українського дисидента Валерія Марченка

Depo.
12 жовтня 2017 12:52
ФОТО: depo.ua

У Києві Інтернаціональну площу перейменували на площу ім. Валерія Марченка. Про це повідомляє Depo.Київ із посиланням на "Сайт міста Києва".

За прийняття відповідного проекту рішення в цілому проголосували 78 депутатів з 88 присутніх.

"Про перейменування площі Інтернаціональної" в Подільському і Шевченківському районах на площу Валерія Марченка. Він дисидент, літературознавець і перекладач. За результатами громадського обговорення, 87% учасників підтримали цю пропозицію ", - повідомив заступник голови КМДА і доповідач Олексій Резніков.

Довідка. Валерій Марченко був українським дисидентом-правозахисником, літературознавцем і перекладачем. Перекладав з азербайджанської твори Сулеймана Сані Ахундова, Джаліла Мамедкулізаде.

В період 1968-1973 були написані, але не опубліковані його літературознавчі розвідки про Миколу Зерова, публіцистичні статті "Київський діалог", "Страшний якийсь тягар" та інші.

У червні 1973 року Марченка арештували співробітники КДБ. За вироком Київського обласного суду (відповідно до ст. 62 ч. 1 КК УРСР "Антирадянська пропаґанда та аґітація" ), збув асуджений до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і 2-х років заслання.

Незважаючи на тяжку хворобу нирок, яка привела до інвалідності, Марченко відмовився писати заяву-каяття. Після звільнення жив у Києві, працював сторожем.

У 1983 році хворого Марченка заарештовують знову. Винним себе Марченко не визнав. В останньому слові він сказав, що "вірить у Бога та в добре начало в людях", що "завжди намагався робити людям добро". Він заявив також, що "держава мільйон разів завинила перед громадянами" та що він протестуватиме проти цього до кінця свого життя.

Марченка визнали особливо небезпечним рецидивістом та засудили до 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання.

Додамо, що дідом Валерія Марченка був відомий історик, перший український ректор Львівського університету Михайло Марченко.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ