У Кличка розповіли, як змінилась система реагування на масові "мінування" у Києві

Багато таких повідомлень про "замінування" об'єктів у столиці надходить з ОРДЛО та окупованого Криму

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.

Алгоритм реагування столичних служб та відомств на повідомлення про замінування дещо змінився.

Про це інтерв’ю "Главкому" розповів заступник голови КМДА, колишній начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко, повідомляє Depo.Київ.

За його словами, правоохоронці, як і раніше до кожного з "мінувань" об'єктів столичної інфраструктури ставляться максимально серйозно.

"Якщо на "гарячу лінію" приходить повідомлення, що всі школи в місті заміновано, то з досвіду зрозуміло, що, скоріш за все, це – "фейк". Всі школи обстежуються поліцейськими, але без залучення вибухотехніків. Якщо знайдено якийсь підозрілий предмет, то вже їх кличуть. Якщо ж повідомляють, що замінована одна школа або вокзал, одразу ж вибухотехніки їдуть туди та фахово обстежують. Тож з самого початку правоохоронці виходять з того, що ці попередження – не "фейкові" мінування", – пояснив Крищенко.

Він зазначив, що багато таких повідомлень надходить з ОРДЛО та окупованого Криму.

"Ми розуміємо, що це – перевірка наших можливостей. 25% цих жартівників ловлять і притягують до кримінальної відповідальності", – наголосив Крищенко. 

Нагадаємо, 26 і 28 грудня адміністрація ТРЦ Blockbuster Mall отримувала листи з повідомленням про замінування. Людей з будівлі евакуйовували.

У суботу, 25 грудня, поліція отримала інформацію про замінування ТРЦ River mall на Дніпровській Набережній.

Увечері 25 грудня у Києві повністю перекрили міст Патона. Поліція отримала повідомлення про замінування переправи. Під час перевірки правоохоронці не виявили жодних вибухонебезпечних чи підозрілих предметів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme